جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان زنجان برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان زنجان در محل سالن همایش های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان برگزار گردید.
استاندار زنجان در این مراسم گفت: دستیابی به رتبه نخست تولید دانش و فناوری در منطقه از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

درویش امیری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همواره در بیان شعارهای هر سال به موضوع تولید دانش و توجه به فناوری های نوین، عنایت ویژه داشته اند و خواستار بهره گیری از آن در مباحث اقتصادی شده اند.

استاندار زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب همواره مواردی همچون بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری، برقراری ارتباط سازنده میان فناوران و پژوهشگران و طرح نیازها و ثبت سفارش های تحقیقاتی و آشنایی با فناوری های جدید، بهره گیری از ایده های نو، یاری رساندن به شرکت های دانش بنیان و تعامل میان عرضه کنندگان، تاکید نموده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع مورد توجه جدی دولت در برنامه ریزی برای اقتصاد مقاومتی و حمایت از پژوهشگران و فناوران هم قرار دارد.

درویش امیری ادامه داد: هفته پژوهش فرصت مغتنمی برای ارتقای جایگاه پژوهش و نهادینه کردن این موضوع در جامعه است.

استاندار زنجان گفت: در کنار فرهنگ سازی برای تقویت پژوهش، باید نسبت به بهره گیری از اصلی پژوهشگران اهتمام جدی داشت.

درویش امیری تاکید کرد: در حوزه دانش باید ۲ محور تولید دانش و انتقال آن را از هم تفکیک کرد و توجه داشت که طی سال های بعد از انقلاب جریانی برای انتقال دانش شکل گرفت که منجر به تربیت دانشجویان و توسعه فضای دانشگاهی در کشور شد.

درویش امیری تصریح کرد: گرچه برخی افراد به شکل پراکنده نسبت به تولید دانش اقدام کرده اند اما به خاطر فراهم نشدن زمینه تاریخی، تلاش آنان ثمر بخش نبوده است.

وی افزود: برای تولید دانش، نیازمند انبوهی از پژوهشگران هستیم که بتوانند در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حاضر شوند و از توان آنان در جامعه استفاده شود.

درویش یادآورشد: اینکه دانایی منجر به توانایی می شود، انکار ناپذیر است اما باید به خاطر داشت که توانایی در تولید علم می تواند به دانایی جامعه منتهی شود.
گفتنی است که دراین مراسم در مجموع از ۲۶ فن آورو پژوهشگر برتر انتخاب شده از دانشگاه‌های مختلف استان تجلیل بعمل آمد. که آقایان دکتر حسن کرمی ، محسن محمدی و یوسف استارمی از اعضای علمی دانشگاه پیام نور استان زنجان در این مراسم بعنوان پژوهشگر برگزیده مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ