.

هجدهمین یادوراه شهدای دانشجوی شهرستان دلیجان برگزار شد

هجدهمین یادواره شهدای دانشجوی شهرستان دلیجان و شهیدحسین علم الهدی با همکاری ستاد برگزاری یادواری شهدای دانشجوی شهرستان به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز دلیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در ابتدا حجت السلام دکتر محمدیانی، سرپرست دانشگاه ضمن تشکر از حضور خانواده شهدا و مسئولین در این یادواره افزود: این هجدهمین یادواره با هدف تکریم، بزرگداشت و زنده نگه داشتن یاد شهیدان والامقام است که مرکز ما افتخار بر پایی آن را دارد و برگزار ی چنین یادواره هایی است که یاد و خاطره شهدا را در ذهن ما زنده نگه می دارد.

در ادامه سردار عبدالفتاح اهوازیان، فرمانده سپاه قدس و سخنران یادواره طی سخنانی مجاهدت و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس را ضامن حفظ و استواری نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و  گفت: استقلال، آزادی و اقتدار کنونی جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا به دست آمده است.

ایشان گفت: شهید علم الهدی کسی است که تنها صد روز در جنگ حضور داشت ولی تاثیر آن چنان بود که سالیانه شش میلیون نفر برای زیارتش میروند .

سردار اهوازیان ادامه داد: اگر امروز ایران اسلامی در زمینه‌های اقتصادی، علمی، سیاسی و … در جهان حرفی برای گفتن دارد، این دستاوردها حاصل امنیتی است که نتیجه ایثارگری‌های شهداست.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به دستاوردهای جبهه مقاومت در منطقه، حضور نیروهای مقاومت متشکل از ایران، عراق، افغانستان، سوریه، پاکستان و… برای مقابله با فتنه تکفیری در عراق و سوریه را گامی بلند در راستای ایجاد ثبات و امنیت در این کشورها دانست.

گفتنی است شهرستان دلیجان چهار شهید دانشجو به نام‌های شهیدان عباس فدایی، غلامحسین شفیعی، محمود ابراهیمی و ابوالفضل صادقی در طول دوران دفاع مقدس تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

برگزاری مراسم گرامیداشت روز حسابدار در مرکز محلات

مراسم تجلیل از اساتید حسابداری دانشگاه پیام نور مرکز محلات به مناسبت روز حسابدار در این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر حامد سروش، سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات در این مراسم اظهار کرد: ۱۵ آذرماه  هر سال روز حسابدار در تقویم رسمی ایران نامگذاری شده است و به همین دلیل مراسم تجلیل از اساتید حسابداری در این روز برگزار شد.

وی افزود:  این روز بهانه ای شد تا به مناسبت فرارسیدن هفته و روز حسابدار، تبریکی صمیمانه و آرزوهای مشفقانه برای اساتید گرامی و پرتلاش رشته حسابداری داشته باشیم و تلاشها و زحمات بی‌شائبه‌ی اساتید عزیز را قدر بنهیم.

در این جلسه پیرامون مسایل و مشکلات این رشته و وضعیت دانشجویان رشته حسابداری مرکز گفتگو شد و دیدگاه های اساتید این رشته مورد بررسی قرار گرفت.

 

تقدیر از برترینهای علمی فرهنگی و هنری در دانشگاه پیام نور واحد فراهان

مراسم جشن دانش آموختگی، تقدیر از برترینهای فرهنگی، هنری و قرانی دانشجویان با حضور نماینده مردم شهرستانهای فراهان، آشتیان و تفرش در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، امام جمعه و مسئولین ادارات شهرستان، اساتید، دانشجویان، در سالن دانشگاه پیام نور فراهان برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در ابتدا حسین صادق نژاد، ریاست دانشگاه پیام نور فراهان ضمن خوش آمد گویی به حضار و تبریک به دانشجویان و همراهان دانش آموختگان، و تبریک فرارسیدن روز دانشجو و ماه ربیع الاول،زمان دانشجویی را  بهترین دوران زندگی دانست و از دانشجویان خواست که روزگار جوانی را قدر بدانند و برای خود برنامه و هدف مشخص کنند و در راستای اهداف خود گام بردارند. 

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا فیض کرمیان، امام جمعه شهرستان فراهان به چهار نکته مهم زندگی دانشجویی اشاره کرد و گفت: راز و نیاز و عبادت به درگاه خداوند، توجه به درس، دقت در یافتن دوستان خوب و تفکر در مسائل سیاسی و ورود در این عرصه ها، از مهمترین مصادیق یک دانشجوی موفق می باشد.

سپس مهندس حسینی، نماینده مردم شهرستانهای فراهان، آشتیان و تفرش در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از ریاست و پرسنل به مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: درصد قابل توجهی از فارغ التحصیلان و قبولین در گرایش های مختلف از دانشگاه پیام نور می باشند.

دکتر ملکی راد، سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی نیز ضمن عرض تبریک فرا رسیدن ۱۶آذرماه، به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص دانشجو و کار دانشجو که باید تلاش، مطالعه و بحث سیاسی کند افزود: دانشجو می تواند با تلاش سیاسی، مطالعه سیاسی و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی به یک بینش سیاسی دست یابد. باید بتواند مسائلی را که چه در کشور خودمان و در دنیا اتفاق می افتد را حتی اگر اشتباه، تجزیه و تحلیل نماید.

ملکی اظهار داشت: خوب درس خواندن مهم است و خوب کار کردن مهارت آموزی است.

گفتنی است: تقدیر از دانشجویان برتر علمی رشته­های تحصیلی دانشگاه، فعالان قرآنی و فرهنگی، اجرای موسیقی زنده، تردستی از بخش های جانبی این مراسم بود.

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ