۱۶آذر نماد استکبار ستیزی قشر فرهیخته دانشجو در برابر استکبار ستیزی جهانی در تاریخ مبارزات ملت ایران نقش برجسته ای دارد.

.

دکترصادقی رئیس دانشگاه پیام نور استان گیلان در مراسم ۱۶ آذر دانشگاه پیام نور مرکزرشت با اشاره به نقش آفرینی سه دانشجوی دانشگاه تهران افزود: نقش قشر فرهیخته و روشنفکر دانشجو در طول تاریخ ایران و در مبارزات ضد استکباری همیشه متمایز و تاثیر گذار بوده و هست .
وی ادامه داد: روز فرخنده ۱۶آذر نماد استکبار ستیزی قشر فرهیخته دانشجو در برابر استکبار ستیزی جهانی در تاریخ مبارزات ملت ایران نقش برجسته ای دارد و روز ۱۶ آذر به عنوان روزی برای ارزیابی میزان نفرت از حکومت استبدادی و توانایی و نفوذ مخالفان در بین روشنفکران، تبدیل شد. این روز از آن زمان، همچنان از اهمیت تاریخی برجسته‌ای در کشور ما برخوردار بوده است. البته باید اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران با این تلاشها و با حمایت آحاد ملت از جمله دانشجویان به بار نشست و امروزه شاهد تالش دانشگاهیان در راستای سازندگی و پیشرفت های علمی در صنایع موشکی و همه عرصه های علمی، پزشکی، نانو و … هستیم.
همچنین دکتر بردبار معاون علمی دانشگاه پیام نور ورئیس دانشگاه پیام نور مرکز رشت نیز ضمن تبریک این روز بزرگ به دانشجویان گفت : ۱۶آذر روز تاریخی برای دانشجویان و ملت ایران است ما معتقدیم دانشجویان نیروی محرکه جامعه هستند و باید با تحصیل علم و دانش سطح علمی خود را افزایش دهند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ