دولت هوشمندانه بدعهدی آمریکا در برجام را کنترل می‌کند

.

معاون عمرانی استانداری لرستان در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد ضمن تبریک این روز به دانشجویان گفت: دولت هوشمندانه بدعهدی آمریکا در برجام را کنترل می‌کند.
اصلانی بیان کرد: پیشتازی، آرمان‌خواهی، پرسش‌گری و طالب آگاهی بودن، روشنفکری، داشتن روحیه انقلابی، تحول‌خواهی، پرانرژی بودن، نفی استکبار و استعمار و ظلم‌ستیزی ازجمله ویژگی‌های یک دانشجو است.
وی اظهار کرد: تحرک‌آفرینی، مطالبه‌گری از مسئولین در هر سطح، ایجاد نشاط، تضاد با تبعیض، آزاداندیشی، تزکیه نفس و تعلیم و تربیت اصولی و… از دیگر شاخص‌های بارز یک دانشجو است.
اصلانی با تأکید بر اهمیت استقلال در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: محدود کردن دانشگاه و دانشجو سم مهلکی برای جامعه و کشور است و باید اجازه داد تا دانشجو در فضایی به دور از سیاست به نقادی بپردازد و آزادانه نظر خود را بیان کند.
معاون عمرانی استانداری لرستان ادامه داد: دانشجو باید نقاد باشد و با حضور مؤثر خود در خصوص فضای سیاسی، اقتصادی، فناوری و… بحث و تبادل‌نظر کند.
وی افزود: دانشجوی خوب کسی است که تمام دیدگاه‌های بیرونی را بشنود اما از آنها تأثیر نپذیرد.
اصلانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، یادآور شد: دانشجو باید بدون هیچ‌گونه نگرانی و محدودیت از ستاره‌دار شدن در فضای دانشگاه درباره مسائل روز کشور نقادی کند؛ اساتید و مسئولین دانشگاه فرصت نقد را به دانشجویان بدهند.
معاون عمرانی استانداری لرستان عنوان کرد: مگر می‌شود شخصی نام دانشجو را یدک بکشد و دست و قلب وی برای مملکت نتپد.
اصلانی با تأکید بر اهمیت اخلاق در هر حیطه‌ای، گفت: نقاد بودن یکی از ویژگی‌های دانشجو است اما نباید این نقد با قصد و غرض، تخریب و توهین همراه باشد چراکه بی‌اخلاقی خلاف شرع و اسلام است.
وی اضافه کرد: تضارب آراء همیشه وجود دارد و در هنگام انتقادات نباید جناح و یا احزاب مخالف با تفکر خود را به باد توهین بگیریم.
اصلانی با اشاره به بدعهدی آمریکا درخصوص برجام و تعبیه تحریم ۱۰ ساله علیه ایران، یادآور شد: دولت تدبیر و امید هوشمندانه بدعهدی آمریکا در برجام را کنترل می‌کند و منافع ملی را در نظر دارد.
معاون عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: وظیفه دانشجویان روشنگری درخصوص مباحثی چون برجام، قراردادهای نفتی ایران و… است.
وی با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام در لرستان، تصریح کرد: ۷ هزار میلیارد پروژه نیمه‌تمام در لرستان وجود دارد که دانشجویان استان باید پیگیر این پروژه‌ها باشند و اتمام آنها از مطالبات‌شان باشد.
اصلانی گفت: ۱۰۲ هزار دانشجو در لرستان هستند که می توانند با مطالبه‌گری و پرسش‌گری باعث توسعه استان شوند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ