جنبش دانشجویی کشور مهمترین و پایدارترین جنبش های دانشجویی جهان است

.

مراسم روز دانشجو با حضور گسترده و پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان و مسئولین شهرستان در سالن آمفی تئاتر علامه مدرس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.

در این مراسم نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، جنبش دانشجویی را یکی از ارزشمندترین حرکت های اجتماعی کشور کشور خواند و گفت: این جنبش دارای ویژگی ها و ارزش های والایی است و جنبش دانشجویی کشور یکی از مهمترین و پایدارترین جنبش های دانشجویی جهان به شمار می رود.

سید احسن علوی روز سه شنبه در آیین بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور سنندج اظهار کرد: ۱۶ آذر ماه روزی به یاد ماندنی و تاریخی در تقویم جمهوری اسلامی است و بدون تردید جنبش دانشجویی محور اصلی تحولات و فرایند های اجتماعی وسیاسی کشور می باشد

وی افزود: تمامی رهبران عالم به دور از ایدئولوژی های حاکم بر آن جامعه نگاه ویژه ای به دانشجویان حوزه علمی و نخبگان خود دارند و بازخوانی ۱۶ آذر و شهادت سه تن از دانشجویان نیازمند تامل و بررسی های تاریخی و تحلیل است.

علوی با بیان اینکه نظام آموزشی باید جهان بینی و قالب های فکری و ارتباطات جامعه را در بر بگیرد و با تمدن ها و فرهنگ ها ارتباط داشته باشد، گفت: دانشگاه پیام نور در گسترش آموزش عالی در مناطق مختلف کشور اقدامات ارزنده ای انجام داده است

علوی خطاب به دانشجویان گفت: شما مغز متفکر، دلسوز ونیروی جوان هستید، لذا لازمست برای رسیدن به تعالی و پیشرفت کشور و شکوفایی در تمامی زمینه های علمی، فرهنگی، هنری و..بیشتر از گذشته تلاش نمائید.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی ریاست و دانشجویان پیام نور سنندج، اظهار کرد: تمامی مشکلات موجود از جمله کمبود بودجه و سایر مشکلات این دانشگاه را در کمیسیون های مربوطه مطرح و پیگیری کرده و با تمام توان در راستای رفع این مشکلات تلاش خواهیم کرد.

در ابتدای این مراسم، رئیس دانشگاه پیام نور سنندج با بیان اینکه شانزدهم آذر ماه، روزدرهم آمیختن تقوابا علم و دانش اندوزی است اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان به صورت کلی و مرکز سنندج علیرغم وجود نواقص و برخی مشکلات، در تمامی زمینه ها از برآیند و خروجی قابل توجهی در اکثر رشته ها بر خوردار است

وی با اشاره میزان بازدهی قابل ملاحظه وپیشرفت علمی دانشجویان این دانشگاه گفت: اکثریت پذیرفته شدگان آزمون های استخدامی کشوری واستانی از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور است واین مهم پیام خوب وافتخار بزرگی برای این دانشگاه است.

در پایان این مراسم با تقدیر از دانشجویان ممتاز علمی، فرهنگی ، ورزشی جوائزی اهداشد و بیانه ای به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو توسط سرکار خانم فرنگیس مرادی قرائت شد.

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ