.

همزمان با هفته پژوهش؛
پژوهشگران و مولفین شهرستان بندرخمیر مورد تقدیر قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور برای دومین سال متوالی،گرامیداشت هفته پژوهش به همت دانشگاه پیام نور و با همکاری فرمانداری و آموزش و پرورش و شهرداری و فرهنگ و ارشاد در کانون رشد شهرستان بندرخمیر برگزار شد و نویسندگان و فعالان عرصه پژوهش مورد تقدیر قرار گرفتند.
احمد زاهری رئیس دانشگاه پیام نور بندرخمیر ضمن عرض خیرمقدم و تبریک هفته پژوهش با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی گفت: راهکار اقتصاد مقاومتی مورد تائید ولی امر مسلمین را باید با فعالیتهای پژوهشی عملی کنیم.
وی افزود: عنصر تحقیق و پژوهش باید به صورت یک اصل در تمام فعالیتها قرار گیرد که هم زمینه تجاری داشته باشد و هم راه گشای جامعه باشد و بایستی پژوهشگران و دانشگاهیان این مهم را سرلوحه خود قرار دهند.
زاهری با اشاره به اینکه در تولید علم، باید نواوری را در درجه اول اهمیت قرار دهیم و نباید صرفا مصرف کننده فراورده های علمی دیگران باشیم گفت: پژوهشگران باید جرات نواوری داشته باشند و البته این نواندیشی فقط مخصوص اساتید و هیئت علمی نیست بلکه تمامی دانشجویان و کل محیط علمی را شامل می شود چنانچه در تعالیم اسلامی از نواوری علمی به اجتهاد تعبیر شده است.
حجت الاسلام حسین جهانگیری امام جمعه بندرخمیر با تاکید بر اینکه اصل گسترش علم و دانش و عمل به آن در دستور کار انبیا الهی بوده است گفت: در جامعه اسلامی دانش و پژوهش بعد از ایمان به خدا بالاترین جایگاه را دارد و باید جوانان و نوجوانان امروز ایران اسلامی حرکت علمی و تفکر محور خود را شتاب بیشتری دهند.
ملائی فرماندار بندرخمیر ضمن اشاره به اینکه توجه به پژوهش برای رسیدن به توسعه ضروری است و ارتباط صنعت با پژوهش بایستی مورد توجه قرار بگیرد حمایت از پژوهشگران را اولویت ضروری برای شهرستان بیان کرد و اظهار داشت: تلاش دولت بر این است که امکانات و زیرساخت های مناسبی برای پژوهش، تفکر و اندیشیدن در کشور فراهم کند تا بتوانیم فعالیتهای پژوهشی را وسعت بخشیم و کارهای تحقیقاتی را تجاری سازی کنیم.
فاروق کاظم اف عضو هیئت علمی این دانشگاه که به نمایندگی از اساتید حوزه پژوهش در این مراسم حضور داشتند یادآور شد در سال های اخیر با تاسیس شرکت های دانش بنیان در استان هرمزگان، پژوهشگران و محققان، بسیاری از ایده ها و خلاقیت هایشان را به مرحله تولید محصول می رسانند.
خانم مهندس لاوری مدیر پژوهشی دانشگاه با بیان اینکه هفته پژوهش بهانه ای برای پرداختن به مقوله مهم تحقیق و پژوهش است و باید عملکرد پژوهشی یک سال را در این هفته بسنجیم اظهار داشت دانشگاه پیام نور بندرخمیر پتانسیل و ظرفیت مناسب در خصوص ایراد تفاهم نامه پژوهشی با سایر ادارات را دارد .
در پایان این مراسم با پخش کلیپی از آثار پژوهشگران، از نویسندگان و محققین فعال شهرستان بندرخمیر تجلیل به عمل آمد.


مانور زلزله در دانشگاه پیام نور واحد بندرخمیر

این مانور با حضور حدود سی نفر از دانشجویان به همراه ریاست و اعضای کادر اداری بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور؛ مدرس دوره آقای نصروی بیان داشتند آموزش و مانورهای مداوم و مستمر برای آمادگی جامعه در برابر زلزله بعنوان حلقه گم شده در چرخه مدیریت بحران زلزله در کشور اجتناب ناپذیر و امری ضروری است.
از طرفی شبیه سازی صحنه زلزله های گذشته و انجام تمرینات و مانور های دوره ای و مداوم توسط آحاد مردم وعلی الخصوص دانشجویان و نیز ارزیابی نتایج حاصله از آن و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن با بهره گیری از تجربیات افراد در کاهش مخاطرات زلزله بسیار موثر است.

برگزاری بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور خمیر
بزرگداشت روز دانشجو در فرمانداری بندرخمیر برگزار شد.
سهیلا لشتغانی پور مدیریت فرهنگی دانشگاه پیام نور واحد بندرخمیر با تبریک و گرامیداشت یاد و خاطره سه شهید دانشجو که یک روز مقاومتی رو در تاریخ دانشگاه ثبت کردند بیان کرد: این دانشجویان جزوه ازادی رو با خون نوشتند و در حال حاضر دانشجویان بایدنسبت به میهن و کشور متعهد و وفا دار بمانند.
در ادامه محمد ملایی فرماندار شهرستان بندرخمیر در این مراسم ضمن تبریک روز دانشجو اظهار داشت: دانشجویان به عنوان آینده سازان و سرمایه های انسانی ، آینده کشور را تضمین می کنند و باید در این خصوص سرمایه گذاری انجام گیرد.
وی همچنین گفت:مهمترین مساله ای که در حال حاضر با آن روبه رو هستیم ، خشکسالی و کم آبی می باشد دانشجویان می توانند با تحقیق و پژوهش در این خصوص و ارائه راهکار های مناسب، مسئولین را در مقابله با این معضل یاری رسانند.

در پایان جلسه نمایندگان دانشجویان دانشگاه های پیام نور و آزاد اسلامی واحد بندر خمیر ، مشکلات و مسائل خود را عنوان کردند و فرماندار در جهت رفع آنها قول مساعدت و همکاری داد.

تقدیر از مسئول بسیج اساتید دانشگاه پیام نور بندرعباس در دومین جشنواره سراسری مالک اشتر
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور؛ احمد زاهری مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه پیام نور بندرعباس ناحیه بندرعباس در راستای تحقق تدابیر فرمانده معظم کل قوا، بر اساس ارزیابی های انجام شده مبتنی بر فرایند اشراف کلی ریاست سازمان بسیج مستضعفین در وضعیت و عملکرد سال ۱۳۹۴ مفتخر به کسب عنوان موفق ترین رده بسیج مستضعفین در سومین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج گردید.
زاهری با تاکید بر همت و همکاری تمام اساتید بسیجی در جهت تحقق یافتن اهداف سازمان گفت: اگر با دقت و با هدف تحقق اهداف مقام معظم رهبری کارها را پیش ببریم باعث افتخار پایگاه، رده و استان خود در کشور خواهیم بود.
وی با اشاره به ارزیابی سالانه در سطوح مقاومت افزود: ابتکار و تلاش در این ارزیابی در نظر گرفته شده است و استان هرمزگان رتبه های بالایی در این ارزیابی داشته است.

برگزاری کارگاه آموزشی در دانشگاه پیام نور بندر خمیر
کارگاه آموزشی در دانشگاه پیام نور بندر خمیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ؛ صبح امروز کارگاه آموزشی "تنظیم دادخواست، شکوائیه و اظهارنامه" به همت فاطمه شوری عضو هیئت علمی رشته حقوق دانشگاه پیام نور بندرخمیر و با همکاری عبدالرضا ملائی وکیل پایه یک دادگستری و با حضور بیش از ۴۰ نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلان این رشته در دانشگاه پیام نور بندر خمیر برگزار شد.
شوری هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی دانشجویان با روش عملی و نکات موثر در نوشتن شکوائیه و دادخواست و لوایح حقوقی موجود در هر نوع دعوی عنوان کرد و اظهار داشت: تنظیم و تقدیم مکاتبات قضائی دارای ماهیت خاص و ویژه می باشد که آشنایی قانونی و عملی فارغ التحصیلان و دانشجویان ضروری می باشد، که در همین راستا مبادرت به تشکیل این کارگاه در دانشگاه پیام نور بندرخمیر گردید.
ملائی نحوه تنظیم شکایات کیفری و شرایطی که شاکی در طرح دعوی کیفری ملزم به رعایت آن می باشد بر اساس آیین دادرسی کیفری و رویه قضائی را شرح دادند و ضمنا تفاوت ماهیت دعاوی کیفری و دعاوی حقوقی را به بحث کشیدند.
در ادامه ایشان جایگاه متفاوت شاکی در پرونده کیفری و خواهان در پرونده های حقوقی را توصیف نمودند و متعاقبا نحوه تنظیم دادخواست را به طور کلی تشریح نمودند و اینکه رعایت چه نکاتی در این نوشتار لازم است از طرف خواهان رعایت گردد را یادآوری نمودند و مقرر گردید در جلساتی که در آینده تشکیل می گردد نکات کاربردی انواع دادخواست های رایج در سیستم قضائی به طور مفصل مورد بررسی قرار گیرد.
در پایان کارگاه سوال مسابقه "دفاع در کارگاه صوری" توسط استاد شوری مطرح شد و گروه ها و وکلای شاکی و متهمین صوری مشخص شدند و به دانشجوها به مدت یک هفته فرصت داده شد تا خودشان را برای دفاع در دادگاه صوری آماده کنند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ