مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز بیجار،قروه ودیواندره

.

مراسم روز دانشجو با حضور گسترده و پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان و مسئولین شهرستان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز بیجار برگزار شد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بیجار طی سخنانی در این مراسم، با بیان اینکه شهدای دانشجو درس آزادگی، بصیرت و استقلال خواهی را به جامعه و نسل امروزی آموختند، گفت: شهدا، الگوی دانشجویان و ایثارگران در جامعه هستند و پیشرفت های کشور و پیروزی در صحنه های مختلف مرهون ایثار و مجاهدت آنان است

دکتر هوشنگ گوهرچینی افزود: ۱۶ آذر  1332 نمایان‌گر اوج استکبار ستیزی، استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادیخوهی دانشجویان ایران اسلامی است که نقطه عطفی در مبارزات کشور است.

در ادامه برنامه حجت الاسلام والمسلمین مرادی رئیس اداره اوقاف شهرستان بیجار، ۱۶ آذر را روز مقاومت تاریخی دانشجویان، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی، تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال ایران دانست و عنوان کرد: تخریب هویت ملی اسلامی، تضعیف باورهای انقلابی و  جلوگیری از رشد و توسعه علمی از مهم‌ترین اهداف دشمنان این مرز و بوم است که باید با هوشیاری و آگاهی دانشجویان خنثی شوند.

سخنران دیگر برنامه سرهنگ حسن عسکری فرماندهی سپاه بیجار بودند، که ضمن گرامیداشت یاد شهدای دانشجو و مدافع حرم، گفت: مهترین انتظار از جنبش ها و تشکل های دانشجویی، آرمانخواهی، حق طلبی و زنده نگه داشتن ارزش های اسلامی است.    

در ادمه برنامه گروه دف ونی به سرپرستی استاد فریدونی به اجرای برنامه پرداختند و در پایان ضمن قرائت بیانیه ۱۶ آذر از برترین های علمی، فرهنگی و ورزشی دانشجویی تجلیل به عمل آمد.

برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور واحد قروه

مراسم روز دانشجو با حضور گسترده و پرشور دانشجویان، اساتید، کارکنان و مسئولین شهرستان در سالن دانشگاه پیام نور واحد قروه برگزار شد.

رئیس دانشگاه پیام نور قروه در این مراسم گفت: دانشجویان سفیران علم، دانش و آگاهی هستند که تضمیین کننده ارزش ها و اصول نظام در مقابل زورگویی ها و استکبار هستند

محمد خالدیان روز ۱۶ آذر را روز استقلال طلبی و پرورش اندیشه های ناب دانست و گفت: روز دانشجو بعنوان نماد و نشانه پایمردی و ایستادگی دانشجویان در مقابل سلطه و استبداد و زورگویی، یادآور رشادت جوانانی است که سینه خود را درمقابل تیر استکبار سپر کردند و به مقام والای شهادت نائل شدند تا آزادی خواهی، استبکبارستیزی و استقلال خواهی را به گوش تمام دنیا برسانند

وی خاطرنشان ساخت: دانشجویان به عنوان امید امروز و فردای کشور باید از امانت الهی استقلال و آزادی، که با رشادت و پایمردی و استقامت به دست آمده، باید به نحو احسن و شایسته از آن پاسداری و حراست کنند

خالدیان، تقویت گفتمان علم گرایی، توجه به مقوله کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان، تقویت بنیان های معنوی جامعه برای مقابله با آسیب های فکری و اجتماعی را از نیازهای امروز جامعه دانست و خاطرنشان ساخت: شرایط ویژه کشور نیازمند نقش آفرینی جدی دانشگاهیان در عرصه های مختلف است و دانشجویان باید در این عرصه ها نقش و رسالت تاریخی خود را همچون گذشته، به بهترین شکل انجام دهند.

قرائت بیانیه دانشجویی، اجرای چند برنامه فرهنگی و تقدیر از دانشجویان برتر از برنامه های بعدی این مراسم بودند.

 

برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور واحد دیواندره

مراسم روز دانشجو با حضور گسترده و پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان و مسئولین شهرستان در سالن دانشگاه پیام نور واحد دیواندره برگزار شد.

در این مراسم سرپرست دانشگاه پیام نور دیواندره ضمن خیر مقدم به روسای ادارات و دانشجویان و تشکر از حضور بسیار پرشور آنان، به تشریح راسالت های دانشجو در جامعه و ریشه های تاریخی روز دانشجو پرداخت و افزود: دانشجو قشر فعال و اثرگذار جامعه است و دانشجویان پیام نور دیواندره توانایی و ظرفیت خود در حوزه های مختلف فرهنگی، علمی و کارآفرینی را نشان داده اند.

سپس امام جمعه شهرستان دیواندره، کسب علم و دانش از دیدگاه اسلام دارای اجر بسیار بالا و مایه خیر و سعادت است

 ماموستا معروف خالدی افزود: دانشجویان از اقشار توانمند جامعه هستند و برای بهره گیری از توانایی ها و پتانسیل ها خود باید تلاش مضاعف نموده و توان فکری و مطالعاتی خود را بالا ببرند

وی با اشاره به دغدغه های جوانان در بخش های اشتغال، ازدواج و مسکن، خواستار اهتمام و برنامه ریزی مسئولان برای حل این مشکلات شد.

قرائت بیانیه دانشجویی، اجرای نمایش طنز و تقدیر از دانشجویان برتر از برنامه های بعدی این مراسم بودند.

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ