برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز مریوان ،سقز وبانه

.

مراسم روز دانشجو با حضور گسترده و پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان و مسئولین شهرستان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مریوان برگزار شد.

در این مراسم رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان با تحلیل روند تاریخی روز دانشجو، گفت: شهدای دانشجو الگوی جامعه و دانشجویان نماید بیداری، استقلال خواهی و استکبارستیزی هستند

دکتر اسکندر مرادی دانشگاه را مرکز اندیشه ورزی و گفتمان سازی دانست و گفت: کمک به روند توسعه کشور، مطالبه گری و کمک به حل مسائل اجتماعی و فرهنگی از وظایف دانشگاهیان است

وی اقتدار امروز کشور را مرهون مجاهدت های علمی دانشمندان و دانشگاهیان دانست و گفت: دانشگاه پیام نور با جدیت و اهتمام در جهت تحقق آرمان های نظام و کمک به اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید حرکت می کند.

در ابتدای این مراسم، دکتر حسنی رئیس مرکز مریوان با گرامیداشت روز دانشجو، گفت: دانشجویان رکن اصلی توسعه و پیشرفت کشور می باشند

وی با تقدیر از تلاش های شبانه روزی و بی وقفه دانشجویان در عرصه های مختلف گفت:  همین روحیه بالای علمی و معنوی باعث دفع آسیب ها و توطئه های دشمنان شده است.

همچنین پیام تبریک منصور مرادی نماینده مردم شهرستان های سروآباد و مریوان به مناسبت ۱۶ آذر توسط خانم عبداللهی قرائت شد.

برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور مرکز سقز

مراسم روز دانشجو با حضور گسترده و پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان و مسئولین شهرستان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور مرکز سقز برگزار شد.

در این مراسم رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سقز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو  و شهیدان انقلاب اسلامی گفت: جنبش دانشجویی با آرمان های عدالت خواهی، استکبار ستیزی و حق طلبی عجین شده است

دکتر علیرضا شریفی با تحلیل تاریخی حوادث ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ و شهادت سه تن از دانشجویان بعلت روحیه حق طلبی، گفت: دانشجو مظهر بیداری، تفکر و عقلانیت در جامعه است و دانشجویان در تحولات کشور خصوصاً پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن نقش مهمی داشته اند.

رئیس دانشگاه پیام نور- مرکز سقز ابراز داشت: در سایه امنیت پایدار فضای مناسبی برای فعالیت های مختلف دانشگاهیان فراهم شده، لذا باید از این فضا نهایت استفاده را برای پیشرفت کشور بکنیم

وی ضمن محکوم کردن تحریم های اخیر امریکا علیه ایران، آن را نشانه بدعهدی و دشمنی تاریخی استکبار با ملت ایران دانست.

دکتر شریفی در پایان از حمایت های نماینده مجلس و فرماندار سقز و اقدامات شورای شهر و شهرداری برای عمران و توسعه این دانشگاه تشکر و قدردانی نمود.

سپس معاونت سیاسی و انتظامی فرماندار وِیژه شهرستان سقز با بیان اینکه دانشگاه مبداء تحولات و دانشجو پویاترین و بیدارترین قشر جامعه است، خاطرنشان ساخت: فضای دانشگاه، فضای نقادی و پرسشگری است و این فضای پویا می تواند بسترساز پیشرفت کشور باشد

کامل کریمیان با تاکید بر پاسخگویی مسئولان به مطالبات جامعه دانشجویی گفت: هویت دانشجویی بر مبنای عدالتخواهی، حق طلبی، استکبارستیزی، استبدادستیزی و استقلال خواهی شکل گرفته است

 وی با تحلیل روند تاریخی جنبش دانشجویی در ایران، افزود: دانشجویان با گفتمان سازی و ارائه راهکارها به روشنگری مسائل از جمله تحولات منطقه، تقویت منافع ملی، رفع تهدیدات، مقابله با رشد جریانات تکفیری، حاکم نمودن گفتمان توسعه و پیشرفت، کمک نمایند.

کریمیان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از فضای نقد و پرسشگری استقبال می کند، گفت: استفاده بهینه از پتانسیل های دانشجویی موجب امیدواری جامعه و توسعه کشور می شود.

سپس پیام نماینده سقز و بانه در مجلس در خصوص روز دانشجو با تکیه بر آرمان های ملی، اسلامی و انسانی دانشجویان، نقش دانشجویان در توسعه کشور، آرمان خواهی دانشجویان و… توسط آروین خرخره قرائت شد.

در ادامه این مراسم مقاله دانشجویی توسط بهروز عبدی در رابطه با وظایف، جایگاه و مطالبات دانشجو در جامعه و همچنین تبیین ریشه های تاریخی ۱۶ آذر قرائت شد.

سپس بیانیه پایانی مراسم نیز با تاکید بر حق طلبی، ظلم ستیزی و استکبارستیزی دانشجویان و عزم راسخ جامعه دانشجویی برای حفظ استقلال، عزت و سرمایه های ملی این مرز و بوم، پیشرفت همه جانبه کشور، تبدیل شدن محیط دانشگاه ها به مرکز ثقل اندیشه ورزی و تولید فکر و ایده های راهبردی، توسعه فضای عمومی، تاکید بر تهیه و اجرایی نمودن نقشه راه توسعه علمی کشور، فراهم کردن فضای هموار اقتصادی، توسعه دانشگاه پیام نور- مرکز سقز و… توسط ندا صیادی قرائت شد.

اجرای مولودی خوانی و دف نوازی، اجرای تئاتر دانشجویی درخصوص مسائل و مشکلات اجتماعی و… از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان مراسم از ۱۶ نفر از دانشجویان برتر درسی، فعالان فرهنگی، مدال آوران و قهرمانان ورزشی، انجمن های دانشجویی با دادن هدایا و لوح تقدیر تجلیل شد.

 

برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه پیام نور واحد بانه

مراسم روز دانشجو با حضور گسترده و پرشور دانشجویان، اساتید و کارکنان و مسئولین شهرستان در سالن دانشگاه پیام نور واحد بانه برگزار شد.

در این مراسم رئیس دانشگاه پیام نور بانه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوگفت: روز دانشجو، روز رستاخیز اندیشه ها و آرمانگرایی است

دکتر بهاالدین رشیدزاده افزود: دفاع از حق و حقیقت، استکبار ستیزی، واکاوی مشکلات و نارسایی ها، حق طلبی و رفاه جامعه از ویژگی ها، آرمان ها و دغدغه های جامعه دانشجویی کشور است

وی خاطرنشان ساخت: این قشر آگاه باید ضمن اشاعه ارزش های ناب اسلامی با رشد جریانات تندرو و تکفیری مقابله نماید

رشیدزاده با اشاره به اهمیت انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، از دانشجویان خواست با گفتمان سازی و تحلیل های جامع، بستر مشارکت گسترده و مناسب را فراهم نمایند.

سپس پیام مهندس محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس در خصوص روز دانشجو با تکیه بر آرمان های ملی، اسلامی و انسانی دانشجویان، نقش دانشجویان در توسعه کشور، آرمان خواهی دانشجویان و… توسط امیر ناطقی قرائت شد.

اجرای چند برنامه فرهنگی، تقدیر از دانشجویان برتر علمی و فرهنگی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

   

منبع مطلب

0

ارسال پاسخ