صبح امروز مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور دانشجویان و مسئولان در دانشگاه پیام نور استان قم برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر محمد علی حسینی در حاشیه این برنامه ضمن گرامیداشت یاد شهدای دانشجویی ایران اسلامی و با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص ۱۶ آذر و نقش بی‌بدیل دانشجویان در مناسبات سیاسی،فرهنگی و اجتماعی ، اظهار کرد: جنبش دانشجویی درست از آن زمان به عنوان یک حامی فکری و مکتبی شروع به کار کرد و به همگان نشان داد در تمام صحنه ها دانشگاه بیدار و هوشیار خواهد بود.
رئیس دانشگاه پیام‌نور استان قم ، گفت: بنده به نوبه خود این روز بزرگ را به دانشجویان گرانقدر تبریک عرض نموده و معتقدم دانشگاه باید سیاسی و نه سیاست زده باشد و در تحولات سیاسی نقش ایفا کند.
وی افزود: پرسشگری و کمک فکری به حفظ منافع ملی یکی دیگر از وظایف دانشجویان است که می تواند جامعه را به سمت منطق عدالت خواهی و استکبار ستیزی رهنمون سازد .
حسینی تصریح کرد: امروزه بحمدالله بی تفاوتی به مسائل سیاسی،اقتصادی و فرهنگی در جامعه دانشگاهی دیده نمی شود و این جایگاه ویژه دانشجویان را در پیشبرد اهداف نظام اسلامی بسیار پررنگ تر کرده چرا که اگر دانشگاه های ما که مبداء تولید فکر در جامعه هستند رونق داشته باشد کشور از همه لحاظ بیمه خواهد بود .
گفتنی است در ادامه این نشست طیف های مختلف دانشجویان به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل مختلف دانشگاه با مسئولین پرداختند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ