.

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر
کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر در دانشگاه پیام نور میناب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور: کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر با همت امور فرهنگی و اداره بهزیستی شهرستان میناب و با حضور سرکار خانم حاتمی از کارشناسان اداره بهزیستی میناب در این مرکز برگزار شد.
در ابتدا خانم حاتمی از نقش خانواده ها در تربیت فرزندان اشاره کرد و افزایش استفاده از قلیان ، تنباکو ، اسلحه سرد که حتی باعث سوء رفتارهای اجتماعی شدید شده است اشاره نموده . در ادامه گفت : توجه به دوستان و نوجوانان و علائم استفاده از مواد مخدر که نشانه های فیزیکی آشکاری در افراد بروز می دهد، از وظایف والدین دانست . و در پایان به خطرات و مضرات هر کدام از مواد مخدر اعم از صنعتی و غیر ضنعتی اشاره داشتند .

برگزاری اولین کارگاه کسب و کار کوچک در دانشگاه پیام نور بندرخمیر
کارگاه کسب و کار کوچک و معرفی استارت آپ های اینترنتی در دانشگاه پیام نور بندرخمیر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ؛ به همت امورفرهنگی کارگاه کسب و کار کوچک و معرفی استارت آپ های اینترنتی با سخنرانی فاروق کاظم اف عضو هیئت علمی و با حضور جمعی از کارکنان و دانشجویان رشته مدیریت برگزار گردید.
کاظم اف هدف از برگزاری این کارگاه را کمک به راه اندازی کسب و کارهای کوچک توسط دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مدیریت اعلام کرد. در این کارگاه که به مدت ۳ ساعت به دو صورت تئوری و عملی برگزار شد، در آغاز جهت آماده شدن ذهن شرکت کنندگان برای ورود به بحث داستان کارآفرینی بیان شد.
ایشان با بیان این نکته که در ابتدا باید ایده کاری را در ذهن پرداخت و سپس با ترسیم به پرورش و تغییر شکل آن از صورت بالقوه به بالفعل کمک نمود به بیان مراحل اولیه راه‌اندازی کسب و کار (کارآفرینی ) پرداخت.
وی در ادامه استارت آپ‌های ایرانی را ارائه نمود و با بیان این نکته که استارت آپ‌های ایرانی مبتنی بر تولید محتوای اطلاعاتی هستند به معرفی چند نمونه از آنها پرداخت. ایشان همچین به نکاتی در مورد راه‌هایی جهت کسب ایده‌های خوب و شروع یک استارت آپ موفق اشاره کرد.
خانم لشتغانی پور مدیر فرهنگی این دانشگاه گفت: یکی از تفاوت های عمده این کارگاه با دیگر جلسات کارآفرینی برگزار شده در سطح شهرستان در این است که شرکت کنندگان پس از آموزش تمامی مباحث مورد نیاز و تشکیل تیم، اقدام به ایده پردازی به صورت تیمی می کنند که این امر باعث بالا رفتن کیفیت ایده های ارائه شده در این بحث می گردد.
وی افزود: در این کارگاه آموزشی جذاب به شرکت کنندگان، آموزش داده می‌شود که چگونه می‌توان در زمینه کسب و کارهای اینترنتی از هیچ به یک ایده ناب و جهانی دست یافت. سپس چگونه می‌توان این ایده را به یک مدل کسب و کار با کیفیت تبدیل کرده و نظر سرمایه‌داران را به آن جلب کرد.
در پایان درباره کشف فرصت و خلق یک ایده موفق و نمونه‌های کاری در این زمینه "مبتنی بر روش‌های مختلف" بحث و تبادل نظر شد.

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه پیام نور میناب
کرسی آزاد اندیشی با موضوع : برجام موافق یا مخالف اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور میناب برگزار شد
به گزارس روابط عمومی دانشگاه پیام نور: کرسی آزاد اندیشی با موضوع برجام موافق یا مخالف اقتصاد مقاومتی به همت امور فرهنگی دانشگاه پیام نور مرکز میناب و با حضور سر کار خانم فوژان امیری عضو هیات علمی رشته مدیریت این مرکز به عنوان داور کرسی در این مرکز برگزار شد . در ابتدا جلسه خانم امیری مطالبی را پیرامون برجام و اقتصاد مقاومتی اظهار داشتند و دانشجویان حاضر به دو گروه موفق و مخالف نظرات خود را در مورد موضوع فوق الذکر بیان نمودند و در ادامه خانم امیری به سوالات حاضرین پاسخ دادند .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ