کارگاه تجارت الکترونیک ویژه کارکنان در دانشگاه پیام نور استان مرکزی برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر محمد احمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ساوه و مدرس کارگاه، پیشرفت های بشر را در سه عصر دانست و گفت: عصر کشاورزی با هدف تهیه نیازهای اولیه و غذا  و عصر صنعت با هدف برطرف کردن نیاز بشر به ابزار و مواد اولیه و ماشین آلات دو عصر قبل از تکنولوژی بودند.

وی با اشاره به کمرنگ شدن دو عنصر ذکر شده افزود: عصر تکنولوژی(اطلاعات) با حضور رایانه در عرصه زندگی بشر نقش پررنگی را ایجاد کرد و با هماهنگی شدن اینترنت وارد مسیر تکاملی خود شده است.

احمدی اظهار داشت: تجارت الکترونیکی به دلیل سرعت، کارآیی، کاهش هزینه ها و بهره برداری از فرصت های زودگذر عرصه جدیدی را در رقابت گشوده است و با انجام مبادلات بازرگانی، استفاده از شبکه ارتباطاتی و اینترنت در قرن آتی می تواند به عنوان یک عنصر مهم اقتصاد جهانی به شمار آید.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور ساوه در ادامه به تفاوت بازارهای الکترونیکی و سیستم های بین المللی پرداخت و گفت: در بازارهای الکتریکی ارتباط فروشنده و مشتری در زمان معامله برقرار می شود و ممکن است که ارتباط فقط برای یک معامله صورت بگیرد در صورتی که در سیستم های بین سازمانی ارتباط مشتریان، عرضه کنندگان با در نظر گرفتن ادامه ارتباط بر اساس تراکنشهای مختلف از پیش تعیین می شوند.

وی تصریح کرد: بازارهای الکتریکی اصولا بر روی شبکه های عمومی قابل دسترس، ایجاد می شوند در صورتی که سیستم های بین سازمانی هم بر روی شبکه های خصوصی و هم بر روی شبکه های عمومی در دسترس، ایجاد می شوند.

گفتنی است این کارگاه به مدت ۴ ساعت به طول انجامید و به شرکت کنندگان گواهی شرکت در کارگاه داده خواهد شد.

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ