کارگاه کارآفرینی و تاسیس شرکت های دانش بنیان

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، کارگاه " کارآفرینی و روند اجرایی تاسیس شرکت های دانش بنیان ( تجاری سازی فناوری )" با حضور دکتر نوروزی معاون فناوری و پژوهشی دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب و دکتر مسعود توفیقی مدرس این کارگاه و ۲۱ نفر شرکت کننده در سالن شورای مرکز برگزار شد .
در ابتدای کارگاه دکتر توفیقی با اشاره به بخش هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی گفت: آنچه در کشور لازم است و می تواند جایگاه علمی کشور را به طور شایسته نشان بدهد وجود یک چرخه علمی کامل است. علاوه بر این چرخه دیگری از پدید آمدن یک فکر در ذهن یک نخبه و تبدیل آن به علم و سپس بردن آن به میدان فناوری لازم است تا بعد به مسئله تجاری کردن برسد و بتوانند در کشور تولید ثروت نماید . ما باید بتوانیم حداقل بیست درصد از درآمد کشور را از راه صنایع دانش بنیان و فعالیت های تجاری دانش بنیان تامین کنیم.
وی در ادامه با ارائه تعاریف علمی از فناوری، محصول فناورانه و چالش های شرکت های فناور، به مصوبات قانونی مجلس شورای اسلامی در این خصوص پرداخت و به قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات اشاره نمود .
ارائه نمونه تفاهم نامه های موجود در استان تهران از جمله " همکاری به منظور حمایت از گسترش هسته ها و موسسات فناوری و کارآفرین دانش بنیان مرکز رشد حسن آباد " و قرارداد "پشتیبانی هسته های فناور مرکز تهران غرب " از جمله نمونه هایی بود که در این کارگاه ارائه و شرح داده شد .
در ادامه کارگاه، دکتر مجید درودیان رییس مرکز پاکدشت و دکتر طاهر شرقی از مرکز تهران شرق و دکتر زهرا کرمی از مرکز ورامین توضیحاتی را در خصوص تجارب خود پیرامون موضوع کارگاه ارائه نمودند .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ