برگزاری مُوکِب اجلاسیه ۴ هزار شهید در دانشگاه های استان

.

دکتر شهریاری، رئیس دانشگاه پیام نور استان گلستان و مسئول کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی کنگره شهدای دانشجوی این استان گفت: فرهنگ جهاد و شهادت، فرهنگی است که بدنه دانشجویی و فضای آموزش عالی برای رسیدن به آرمانهای بلند به آن نیازمند است به همین منظور این کنگره برای زنده نگه داشتن یاد شهدای دانشجو ، این ستارگان آسمان گمنام دانشگاهها و الگوسازی از آنها برگزار می شود.
شهریاری، شرط اصلی در تضمین امروز و فردای دانشجو را میزان برخوداری او از معنویات دانست وخاطر نشان کرد: مردانی از جنس دانشجو که جبهه جنگ را دانشگاه و آموزشگاه رهایی از اسارت ها، و کلاسش را صحنه های نبرد تمامی مستضعفان علیه مستکبران در طول تاریخ دانسته و در عالی ترین رتبه اش یعنی شهادت فارغ التحصیل شدند هنوز مفقود الاثرند ، یعنی اندیشه و سیره آنان مفقود است.
وی در ادامه افزود: در این راستا ، ستاد کنگره با مسئولیت روسای دانشگاه ها و بسیج دانشجویی رسالت خود می دانند تا با برگزاری کنگره در سطح دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ، نقش کوچکی را درجهت تبیین و معرفی الگوهای والامقام و شایسته قشر دانشجو به منظور بهره گیری از معنویت و چراغ راه هدایت در این عصر به جوانان فرهیخته و دانشگاهی ایفا نمایند.
دکتر قربان خاطر نشان کرد: پرکردن فضای دانشگاه با نام، یاد، سیره و اندیشه شهدای دانشجو بویژه ۶۸ شهید دانشجوی استان گلستان، فعال نمودن تمام ظرفیت دانشگاه با موضوع شهدا، تولید آثار و محصولات غنی و ماندگار و نشر آن از اهداف دیگر برگزاری کنگره است.

شهریاری در ادامه تصریح کرد: این کنگره در ۱۶ آذر ماه با سخنرانی سردار دکتر حسین سلامی در ساعت ۹ صبح در دانشگاه منابع طبیعی خیابان شهید بهشتی گرگان برگزار می شود.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ