اولین گردهمایی دانشجویان حامی محیط زیست به همت کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان و به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد برگزار شد.

.

دکتر داود ارادتمند اصلی رئیس دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندکان در گردهمایی گفت: همه گرفتاری‌های محیط زیست به خاطر بحث آموزش است و در این راستا بسترهای ما خراب هستند.
وی اضافه کرد: روز طبیعت روز فاجعه است چراکه انسان‌ها با تخریب محیط زیست باعث آسیب زدن به آن می‌شود. باید این فرهنگ و نگرش را عوض کنیم.
ارادتمند ادامه داد: هر کاری که از دست ما برآید برای محیط زیست انجام می‌دهیم. مشکل محیط زیست می‌تواند به دست شما دانشجویان حل شود. اگر با همین روال ادامه دهیم روزی می‌رسد که اینجا هم بیابان خواهد شد.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد با اشاره به نقش دانشجویان در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست گفت: اگر کارها را به آنان بسپاریم قطعاً به نتیجه مطلوبی خواهیم رسید.
در ادامه دکترکلانتری مدیر کل دفتر آموزش محیط زیست گفت :توسعه و حفاظت محیط زیست مکمل همدیگرند.
کلانتری با اشاره به اینکه محیط زیست مجموعه‌ای منابع انرژی(آب، خاک، هوا، موجودات زنده، انسان، جانوران و گیاهان) است که همه اینها لازم و ملزوم همدیگرند، اظهار کرد: برای نگه داشتن تعادل باید همه این شرایط رعایت شود، در غیر این صورت با عدم تعادل محیط زیست یا تخریب محیط زیست به صورت فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی مواجه خواهیم بود.
این همایش که با حضور دکتر کلانتری مدیرکل دفتر آموزش سازمان محیط زیست کشور ومدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان همچنین رئیس شورای شهر خرم آباد و جمعی از مدیران استانی و دانشجویان و علاقمندان محیط زیست برگزار شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ