تعداد دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور استان بوشهر افزایش یافت

.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهرگفت : تعداد داوطلبینی که درسال جاری دانشگاه پیام نوراستان بوشهر را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند نسبت به سال تحصیلی قبل شش درصد افزایش یافت .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور رییس این دانشگاه گفت:در سال جاری تحصیلی تعداد دانشجویان کارشناسی این دانشگاه نسبت به سال گذشته شش درصد رشد داشته است و ۱۶۴۰ نفر جذب این دانشگاه شده اند که این رقم درسال گذشته ۱۵۵۰ نفر بود و این موضوع نشانگر شناخت جامعه به ارزش ها و توانمندی های دانشگاه پیام نور است.
دکتر محمد رضا بحرانی افزود: با وجودی که در سال های اخیر دانشگاه ها با کاهش شدید دانشجو مواجه بوده اند و دانشگاه پیام نور نیز با ریزش تعداد دانشجو مواجه بوده است؛ اما ریزش تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور درمقابل با سایر دانشگاه ها کمتر بوده است و دانشگاه پیام نور توانسته است به سمت جایگاه حقیقی خود حرکت کند و اقبال عموم به سوی این دانشگاه مبین این نکته است.
وی افزود: ویژگی های خاص این دانشگاه از جمله کتاب محور بودن،نظام سنجش متمرکز و آنلاین و بهره گیری از شیوه های نوین آموزشی از نقاط قوت این دانشگاه است که این امر سبب تقویت بنیه علمی دانشجویان می شود.
دکتر بحرانی با اشاره به موفقیت های دانشگاه پیام نور درسال های گذشته که سبب افزایش اقبال عمومی به این دانشگاه شده است گفت: دانشگاه پیام نور در سال ۹۳ توانست رتبه اول کیفیت آموزشی درمیان کلیه دانشگاه های کشور را کسب نماید. همچنین در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۵ نیز سی هزار نفر از پذیرفته شدگان دانشگاه ها موسسات آموزش عالی تحت نظر وزارت علوم از دانشگاه پیام نور بوده است که ازاین تعداد هزار نفر دردانشگاه تهران پذیرفته شده اند.
وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور جز ده دانشگاه برتر کشور در زمینه پژوهشی است که این موضوع نشان از توجه ویژه دانشگاه به کیفیت علمی و پژوهشی دانشجویان است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ