همایش پیشگیری از اعتیا دردانشگاه پیام نورخرامه برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه، مهندس آرگیو فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، مهندس ابراهیمی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان، خانم دکتر رضایی مدرس دانشگاه علوم پزشکی در بحث روان و سلامت، مسئولین دستگاههای اجرایی واساتید دانشگاه و دانشجویان و اقشار مختلف مردم در سالن حافظ دانشگاه پیام نورخرامه برگزارگردید.
مهندس آرگیو فرماندار شهرستان خرامه ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی این همایش و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ابراز داشتند: باید در جهت آگاهی سازی و پیشگیری از ابتلای جامعه به مصرف مواد مخدر تلاش جدی تری صورت گیرد و عزمی همگانی در سطح شهرستان برای پیشگیری و مبارزه با این پدیده شوم و خطرناک بوجود آوریم.
دکتر زارع درنیانی رئیس دانشگاه پیام نور خرامه در حاشیه برگزاری این همایش گفت: بشر هر چه از تاریخ زندگی اش می گذرد پیشرفتهای بیشتری داشته و ابزار جدید آورده از جمله این آسیبها اعتیاد است. پس آموزش مهارتهای زندگی باعث کاهش مصرف و پیشگیری اعتیاد می شود .وی افزود : خانواده ها نقش مهمی در تربیت فرزندان در راستای پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از بروز آسیب در خانواده و جامعه را دارند و خانواده ها بایددر کنار رسیدگی به سایر امور فرزندان به موضوع پیشگیری از اعتیاد هم توجه بسشتری داشته باشند.
ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس ضمن ابراز رضایت از اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان اظهار داشتند: اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر را تبلور عینی شعار دولت و ملت دانست و گفت: مُعضل مواد مخدر پدیده‌ای اجتماعی است که باید همه مردم و مسئولین با تعامل مناسب و سازنده در جهت پیشگیری و مقابله با آن قدم بردارند.
در پایان این همایش در خصوص برپایی نمایشگاه اعتیاد، کلیپ مبارزه و پیشگیری از اعتیاد و نحوه شناسائی مضرات آن پخش شد. همچنین بروشور و cdمبارزه با اعتیاد بین مدعوین توزیع گردید.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ