استقلال و آزادی اندیشه را در حوزه ای که قلم می زنید حفظ کنید.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور،  اولین کارگاه آموزشی منطقه ای نشریات دانشگاهی ، با حضور محمد علی کریمی پور، عضو هیئت علمی و مدیر گروه رشته گرافیک دانشگاه ارم شیراز ، مسوولین فرهنگی ، مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشگاهی و مشارکت دانشجویانی از ۷ مرکز و واحد استان در تالار حافظ شهرستان برگزار شد.
دکترزحمتکش سرپرست دانشگاه با بیان اینکه نشریات دانشجویی نقشی مثبت و تاثیرگذار در پویایی و نشاط فرهنگی دانشگاه دارد افزود: هنر چیزی خارج از تعلقات دنیایی است، دغدغه دارد و شخصیت انسان را رشد می دهد. فصیح و زیبا نوشتن هنر است ، فصیح و زیبا ودر راستای روشن سازی حقیقت قلم بزنید.
وی ضمن آرزوی توفیق برای دانشجویان در تمام زمینه ها تاکید کرد: استقلال و آزادی اندیشه را در حوزه ای که قلم می زنید حفظ کنید.
استاد کریمی پور مدرس کارگاه ضمن پرداختن پیرامون هنرهای اول تا هفتم از نشریات به عنوان هنر هشتم یاد کرد.
کریمی پور مطالبی پیرامون اصول زیبایی شناسی،گرافیک ،صفحه آرایی، معیارهای کلی طراحی و خلاقیتهایی که می توان در نشریه به کار برد عنوان کرد.
وی همچنین از اولین و قدیمیترین نمونه های صفحه آرایی با خطوط هیرو گلیف در دوره هخامنشیان مطالب زیبا و جالبی بصورت پاورپوینت ارائه نمود.
در ساعات پایانی این کارگاه آموزشی دانشجویان نمونه هایی از کار عملی خود را در زمینه صفحه آرایی به نمایش گذاشتندو در پایان این کارگاه آموزشی یک روزه از بنای تاریخی کاخ ساسان شهرستان بازدید کردند.
گفتنی است در این دوره آموزشی مراکز و واحدهای شیراز، جهرم، خرامه، فسا، نی ریزو مرودشت حضور داشتند و شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره آموزشی دریافت کردند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ