نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی دردانشگاه پیام نور مرکز محلات برگزار شد

.

نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی شهرستان محلات در زمینه تولید گل و گیاه و ماهیان زینتی پیرامون فعالیت های مرکز رشد و چگونگی احداث گلخانه صنعتی، بعد از ظهر چهارشنبه در سالن جلسات دانشگاه پیام نور مرکز محلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر حامد سروش، سرپرست مرکز محلات، در این نشست گفت: مرکز رشد در مرکز محلات شکل گرفته و امکانات و فضای مناسبی برای آن در نظر گرفته شده که باید به صورت بهینه مورد بهره برداری قرار بگیرد.

سروش گفت : مرکز رشد مرکز محلات به دنبال جذب نظرات و پیشنهادات صاحبنظران و فعالان اقتصادی شهرستان است تا بتواند بهترین سرمایه گذاری را انجام داده و مسیر مناسبی برای تولید و بهره وری ترسیم کند.

مهدی وجگانی،  مسئول واحد زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان محلات در این نشست گفت:  کنسرسیوم صادراتی گل در شهرستان محلات شکل گرفته تا تولیدکنندگان مطرح شهر بتوانند تولیدات خود را به سمت صادرات در بازارهای جهانی معطوف کنند.

وی افزود: در برخی از گونه های گل های زینتی مانند لیلیوم امکان صادرات وجود دارد و می توان با قرارداد با کنسرسیوم صادراتی و شرکت تعاونی گل و گیاه به سمت تولیدات صادراتی پیش رفت.

وجگانی خاطرنشان کرد: برخی گونه های گیاهان زینتی که به کشور وارد می شود به سادگی با قیمت کمتر در داخل کشور قابل انتشار است و تولیدکنندگان می توانند با ورود به این عرصه علاوه بر تامین نیاز داخل ، سودآوری خوبی ایجاد کنند.

مهدی شاهرخی، پرورش دهنده و صادرکننده ماهیان زینتی و عضو هیئت مدیره شرکت آبزی پروری شهرستان محلات در این نشست اظهار داشت:  پرورش ماهیان زینتی منجر به استفاده بهینه از آب می شود و بهره برداری از منابع را افزایش می دهد.

وی گفت: کاری که می خواهد در مرکز رشد و بر پایه احداث گلخانه صنعتی صورت پذیرد باید یک کار خاص باشد تا بتواند بهره وری مناسبی ایجاد کرده و درآمدزایی خوبی ایجاد کند.

در این نشست سایر شرکت کنندگان پیشنهادات خود را در خصوص احداث گلخانه صنعتی در مرکز محلات مطرح کرده و نسبت به فعالیت های مرکز رشد دانشگاه پیام نور مرکز محلات ابراز امیدواری کردند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ