کتابخانه دیجیتال این مرکز دانشگاهی با ثبت دوازده هزار جلد کتاب افتتاح شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رئیس دانشگاه پیام نور مرکز اردستان گفت :این مرکز دانشگاهی افتخار دارد که جزء اولین مراکز دانشگاه پیام نور است که در این راه قدم نهاده و کار خود را به نحو مطلوبی به ثمر رسانده است. این پروسه خوشبختانه در آبان ماه سال جاری با ثبت ۰۰۰/۱۲ جلد کتاب به پایان رسید.

دکتر محمد ابراهیم ایرج پور در ادامه افزود:این کتابخانه تمام الکترونیک در سامانه کتابخانه ( ثنا ) موجود بوده و قابلیت پاسخگویی به نیاز مراجعین را در کمترین زمان ممکن داراست در گذشته دسترسی به منابع کتابخانه بسیار محدود بود و دانشجویان برای استفاده از کتاب‌ها می بایست زمان زیادی به را صرف نمایند لیکن در حال حاضر به گونه ای است  که در مدت زمان ۳۰ ثانیه قابلیت دسترسی به کتاب برای دانشجویان فراهم می باشد.

دانشیار دانشگاه پیام نور در ادامه اظهار داشت: یکی از شاخصه ­های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت علمی و فرهنگی هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتابخوانی مردم آن مرز و بوم است و به عقیده اینجانب، کتاب بیش از درس و معلم به انسان می آموزد و دانشگاه واقعی، جایی است که مجموعه ای از کتاب در آن جمع آوری شده باشد.

وی همچنین به خرید کتاب های ارزنده به مبلغ بیست میلیون  ریال در اوایل دوره مسئولیت خود اشاره کرد و گفت: این بودجه به استان برگشت شده بود که با پیگیری های مکرر توانستیم آن را احیا نموده و صرف خرید کتاب و تجهیز کتابخانه نماییم.

 ایرج پور در ادامه ضمن مقایسه کتابخوانی در کشورهای اروپایی و کشورمان عزیزمان، افزود:با وجود اقدامات، تلاش ها و توصیه های صورت گرفته در حوزه کتاب و کتابخوانی در طول سال ها، همچنان شاهد بی­ مهری به کتاب و کتابخوانی در کشور هستیم تا جایی که هنوز هم نرخ سرانه مطالعه در کشور بین ارقام ۲ تا ۵ دقیقه در نوسان است.  

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ