تاسیس و راه اندازی مراکز ‏آموزشی مهارتهای کارآفرینی

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دوره آموزش های مهارتی و کارآفرینی در دانشگاه پیام نور خرامه با همکاری اداره فنی و حرفه ای شهرستان خرامه، بر اساس تفاهم نامه فی مابین اجرایی شد.
دکتر زارع درنیانی گفت : ‏‎ ‎اجرای طرح مهارتهای کارفرینی دانشگاه ˈ با همکاری فنی و حرفه ای شهرستان گامی در جهت آموزش مهارت و بالفعل سازی آموزش های تئوری دانشجویان در ‏عرصه عملی، کارگاهی وایجاد اشتغال پایدار برای دانشجویان می باشد.
زارع درنیانی افزود: کسب مهارتهای فنی و تخصصی و حضور فعال تر در فعالیت های ‏اقتصادی و اجتماعی، افزایش توانمندی فارغ التحصیلان دانشگاهی، تاسیس وراه اندازی مراکز ‏آموزشی مهارتهای پیشرفته در دانشگاه ، ارائه آموزش های کارآفرینی به منظور افزایش نگاه کار آفرینانه و توسعه و بهبود ‏اشتغال پذیری دانشجویان را از جمله اهداف این مرکز کارآفرینی‎عنوان کرد. مهندس قوهستانی رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان خرامه واستاد دانشگاه پیام نورگفت : با توجه به کوتاه مدت بودن دوره های کارآفرینی ورایگان بودن این دوره ها فرصت خوبی برای کمک به ‏تربیت نیروی انسانی ماهر در رشته های مختلف است.
گفتنی است که این مرکز کارآفرینی کلیه کلاسهای کامپیوتر و گیاهان دارویی و هنرهای تجسمی و تابلو فرش و رشته های صنعتی به صورت رایگان در دانشگاه برگزار می کند. و همچنین تعداد زیادی ازدانشجویان از این طرح استقبال کردند، و حضور فعال در برگزاری کلاسها دارند .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ