گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی وظیفه اساتید حوزه و دانشگاه است

.

در نشست بسیج اساتید شمال فارس عنوان شد ؛
گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی وظیفه اساتید حوزه و دانشگاه است
گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه پیام نور شمال فارس در دانشگاه پیام نور آباده با حضور دکتر غلامحسین زمانی رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان فارس و حجه الاسلام والمسلمین حافظ ثابت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور در این نشست که با حضور اعضای هیأت علمی و اساتید مدعو مراکز و واحدهای شمال فارس برگزار شد ، رئیس سازمان بسج اساتید دانشگاه های استان فارس، گفت: اقتصاد مقاومتی پایداری و دوام در مقابل مشکلات و فشارهای ناشی از کاستی هاست و محور آن عدالت است که به نفع کلیه افراد جامعه میباشد و تفاوت آن با اقتصاد ریاضتی در این است که در اقتصاد ریاضتی اقشار جامعه به منظور استفاده کمتر در تنگنا و فشار قرار می گیرند.
دکتر غلامحسین زمانی در ادامه، محتوا، گوینده، مخاطب، محیط، رسانه، مصداق و استراتژی را از ارکان گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی برشمرد و تشکیل کارگروه و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را به عنوان وظیفه اساتید حوزه و دانشگاه در تبیین و مشارکت دادن مردم در این امر مهم خواند .
در این برنامه همچنین حجه الاسلام والمسلمین حافظ ثابت، معضل اقتصادی را یکی از حربه های دشمن در تقابل با ایران خواند و گفت: علت تأکید مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد مقاومتی که چندین سال است با پارامترهای مختلف آن مطرح میشود مشکلات و مضلات اقتصادی است.

رئیس دانشگاه پیام نور نی ریز در جمع دانشجویان ورودی جدید:
شان ومنزلت دانشجو و دانشگاه پیام نور بسیار بالاست با تلاش و کوشش مضاعف ازشان و منزلت خود و دانشگاه پاسداری کنید
دانشجویان دانشگاه پیام نور نی ریز در اردوی توجیهی، فرهنگی و ورزشی با آیین نامه های آموزشی و مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، اردوی توجیهی با حضور دانشجویان جدید الورود و کارکنان دانشگاه در منطقه زیبای لای رز با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با آیین نامه های آموزشی دانشگاه و مزایای تحصیل در بزرگترین دانشگاه دولتی و چگونگی برگزاری امتحانات و …برگزار شد .
در این اردوی یکروزه، صداقت رئیس دانشگاه پیام نور نی ریز ضمن تبریک و خوشامدگویی به دانشجویان و قدردانی از اساتید و کارکنان پیام نور نی ریز با توصیه به دانشجویان به فعالیت در زمینه های علمی و فرهنگی و فوق برنامه جهت رشد و بالندگی دانشگاه، انتظار دانشگاه از دانشجویان به ویژه جدیدالورودها که با برنامه ریزی در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و پژوهشی، که امروزه بستر آن در دانشگاه فراهم است کوشا باشند.
ایشان ،کمترین شهریه دانشگاهی،کیفیت بالای آموزشی ، اختیاری بودن حضور در کلاس، اعطای وام تحصیلی و برگزاری آزمونهای الکترونیکی منظم را از جمله مزایای دانشگاه پیام نور دانست و افزود قبولی بیش از ۳۰٫۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاههای دولتی و معتبر کشور را در سال ۱۳۹۵ را نشان از کیفیت بالای آموزش در دانشگاه پیام نور دانست .
رئیس دانشگاه پیام نور نی ریز، .ضمن معرفی کارکنان واحدهای مختلف دانشگاه و مسئولیت آنها، شان منزلت دانشجویان پیام نور را بسیار بزرگ دانست و افزود: این منزلت با تلاش و کوشش مضاعف شایسته پاسداری است.

در ادامه صادق منش، مسئول آموزش دانشگاه به ذکر آیین نامه های آموزشی دانشگاه پرداخت سپس دانشجویان با شرکت در مسابقه تیر اندازی مهارت خود را به نمایش گذاشتند .
.
شایان ذکر است که در پایان اردو و جلسه توجیهی که با برنامه های بسیار متنوع همراه بود از دانشجویان برتر و ممتاز ترم های قبل دانشگاه پیام نور نی ریز در کلیه رشته ها و فعالین عرصه فرهنگی و کانونها با اهدا لوح تقدیر ، تجلیل شد .


برگزاری اردوی کوهنوردی دانشجویان دانشگاه پیام نور شیراز
اردوی پیاده روی و کوهنوردی دانشجویان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، به مناسبت هفته تربیت بدنی و با هدف توسعه ورزش همگانی ، اردوی یک روزه پیاده روی و کوهنوردی ویژه دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی برگزار شد.
در این برنامه فرهنگی و ورزشی یکروزه که به همت تربیت بدنی دانشگاه برگزار شد ، دانشجویان ضمن پیاده روی و کوهنوردی ، بر حفظ سلامت جسم و روان و همچنین پاکیزگی محیط زیست تاکید کردند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ