حرکت کاروان دوره پانزدهم عتبات عالیات دانشجویی استان مرکزی در به سمت مرزهای کشور عراق از طریق زمینی و هوایی تا ۱۴ آبان ماه تمدید شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: علی صالحیان ،مدیر اجرایی شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی، گفت: در پانزدهمین دوره از این سفر زیارتی و سیاحتی عتبات عالیات ۸۴۰ نفر از دانشگاهیان کربلایی می شوند و قبر شش گوشه اباعبدالله الحسین (ع)را زیارت می کنند.

دبیر شورای ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی افزود: این دوره از اعزام مصادف با مناسبت هایی چون عید سعید غدیرخم، عرفه، تاسوعا و عاشورای حسینی بود که با استقبال چشمگیر زائرین دانشگاهی مواجه بودیم.

وی افزود: برای زائرین دانشگاهی برنامه های ویژه ای از جمله زیارت های دوره در نجف اشرف شامل بازدید از بیت امام(ره)، کتابخانه و مزار علامه امینی، مقام صافی صفا و در کربلای معلی زیارت مقام حر بن یزید ریاحی، همایش احلی من العسل و مسابقات گوناگون تدارک دیده شده است.

ایشان در پایان  گفت: احتمالا اول بهمن ماه سال جاری دوره شانزدهم آغاز شود و زمان دقیق ثبت نام بزودی اعلام خواهد شد.

گفتنی است دانشگاهیان ۷ شب را در شهرهای مقدس نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین و سامراء اقامت خواهند داشت و از برنامه های مختلف مذهبی و فرهنگی بهره مند خواهند شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ