مراسم عزاداری امام حسین (ع) در مرکز قیدار برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی محمدی قیداری در مورد قیام و فلسفه عاشورا و تبیین سیره و زندگی اباعبدالله (ع) بر اساس آیات و روایات مطالبی را عنوان کرد.
وی در ادامه گفت: امام حسین(ع) در وصیّت‌نامه‎ خود که هنگام خروج از مدینه و در زمان وداع با برادرش محمّد بن‌حنفیّه برای وی نوشته است اهداف خود را از این قیام امر به معروف و نهی از منکر و عمل به سیره پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) اعلام کرد.
سخنران این مراسم همچنین با اشاره به فلسفه آفرینش و عشق الهی، به مقایسه نظریات أدیان الهی در این زمینه پرداخته و بر لزوم پیروی از پیامبران و اولیای الهی برای هدایت بشریت تاکید کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی در بخش دیگری از سخنان خود نکاتی را در وصف واقعه عاشورا و مظلومیت امام سوم شیعیان بیان کرد و از دانشجویان خواست تا تلاش کنند در عرصه علم و دانش و در دانشگاه پیروان راستین و واقعی آن امام همام باشند.
گفتنی است همچون سال های گذشته و هم‏زمان با آغاز ماه محرم‏الحرام، بیرق‏های عزا و پرچم‏های سیاه در دانشگاه پیام نور مرکز قیدار برافراشته شد.
برپایی ایستگاه صلواتی، تهیه و توزیع توزیع حلوای نذری توسط خواهران بسیجی پایگاه ثارالله این دانشگاه از دیگر برنامه های مراسم عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفایش در دانشگاه پیام‌نور مرکز قیدار بود که به همت امور فرهنگی این دانشگاه برگزار شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ