نشست خیرین و مسئولین شهرستان انار و مسئولین دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،خانم دکتر معین الدینی رییس دانشگاه پیام نور استان کرمان ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت شهادت سالار و سرور شهیدان و آرزوی قبولی عزاداری ها ،در نشست با مسئولین و خیرین شهرستان انار اظهار امیدواری کرد که برکات و بازخورد مثبت این جلسه شامل حال دانشجویان ، دانشگاه و مردم این شهرستان شود .
دکتر معین الدینی در نشست با خیرین شهرستان انار در جمع مهندس انارکی ،نماینده مردم انار در مجلس شورای اسلامی ، طباطبائی فرماندار این شهرستان و مدیران دانشگاه ، گفت: مفتخریم که دانشگاه پیام نور واحد انار تنها مجری آموزش عالی دولتی در این شهرستان بوده و با توجه به هدف این دانشگاه در خصوص پرورش نفس تحصیلات عالیه در بین دانش آموزان ، تمامی تلاش و همت خود را درجهت ادامه حیات و پیشرفت این واحد دانشگاهی به کار خواهیم گرفت .
رییس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد از آن جا که تمام آموزش عالی صرفاً منحصر به فعالیتهای رسمی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد نمی باشد ،عزم دانشگاه حرکت به سمت موسسات تحقیقاتی و پژوهشی در کنار آموزش های رسمی می باشد.
وی در ادامه از پیگیری ایجاد کلینیک کارآفرینی و مرکز رشد جهت جذب دانشجویان و شرکت های دانش بنیان در دانشگاه پیام نور واحد انار با محوریت و الویت فعالیت های کشاورزی خبر داد و گفت : دانشگاه پیام نور می تواند به صورت مستمر و جدی در زمینه های آموزش، پژوهش و تحقیقاتی فعال باشد.
رییس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل بالای کشاوزی در منطقه اظهار داشت ، دانشگاه پیام نور انار پاسخگوی نیازهایی است که در راستای خدمت رسانی و درآمدزایی در شهرستان هستند و راه موفقیت این مهم ، همکاری مردم، خیرین و مسئولین با دانشگاه است.
دکتر معین الدینی به درخواست مسئولین در خصوص ایجاد رشته های تحصیلی مورد نیاز اشاره و اظهار کرد: در صورت فراهم نمودن امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی وکارگاهی و نیرو ، درخواست دانشگاه را به وزارت علوم ارسال خواهیم کرد.
وی در خصوص طرح پیشنهادی اجرای خط تولید کود توسط دانشگاه پیام نور انار گفت: این طرح به شدت مورد استقبال و تایید شورای پزوهشی دانشگاه قرار گرفته که در صورت همکاری و تامین بخشی از بودجه توسط خیرین با تکمیل اعتبار باقی مانده ، به صورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مهندس انارکی نماینده مردم انار در مجلس شورای اسلامی ،دانشگاه پیام نور را یکی از زیرساخت های مهم در منطقه معرفی کرد و افزود: انتظار ما از تنها نماینده وزارت علوم در شهرستان انار این است که بتواند با آموزش و همفکری به مراکز اجرایی شهرستان، در رشد اقتصادی منطقه تاثیرگذار باشد.
وی با بیان مثال خطر جدی کم آبی به دلیل بهره برداری بیش از حد از آب های منطقه گفت :اگر اصولی و با مشورت با مراکز علمی و تحقیقاتی اقدام به توسعه کشاورزی و بهره برداری از مخازن آبی و خاکی شده بود، امروزه با این مشکل روبه رو نبودیم .
مهندس انارکی در پایان اظهار داشت ،نگاه خوشبینانه و ویژه خیرین و نخبگان به مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی باید با کمک، پشتیبانی و حمایت ایشان در جهت توسعه و حفظ پایگاه علمی مهمی چون دانشگاه پیام نور از ظرفیت های این دانشگاه در آبادانی شهر انار استفاده کنیم.
لازم به ذکر است مهندس سعیدی مدیر کل جهاد کشاورزی استان نیز ضمن حضور در این جلسه ،در زمینه توسعه و گسترش آزمایشگاه آب و خاک و تشویق کشاورزان جهت استفاده از خدمات این آزمایشگاه و تعامل بیشتر و سازنده اداره جهاد کشاورزی شهرستان انار با دانشگاه پیام نور واحد انار قول مساعد داد.
در پایان مسئولین از مرکز تحقیقاتی و اراضی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد انار بازدید کردند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ