همایش امر به معروف در بستر فضای مجازی با حضور روح الله مومن نسب کارشناس فضای مجازی کشور در دانشگاه پیام نور نی ریز برگزار شد

.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور همایش امر به معروف و نهی از منکر در بستر فضای مجازی با حضور روح الله مومن نسب کارشناس فضای مجازی کشور و استقبال گرم دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور نی ریز در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد .
در این همایش، ابتدا صداقت ریاست دانشگاه پیام نور نی ریز ضمن عرض تسلیت ماه محرم ، فلسفه قیام امام حسین(ع) را مبارزه با ظلم و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود همه ما وظیفه داریم ، جهت احیای این فریضه مهم چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی تلاش و به شیوه ای عمل کنیم که خروجی آن منجر به محبت و مهربانی باشد.
صداقت، با توجه به این مطلب که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بخشی از ساعات روزمره ما انسانها را به خود اختصاص داده و بسته به نحوه استفاده ما می تواند یک فرصت یا یک تهدید محسوب شود و ما وظیفه داریم با تولید محتوای مناسب با جامعه هدف خود بهترین استفاده را از این فضا داشته باشیم .
در ادامه مومن نسب، کارشناس فضای مجازی ضمن تعریف فضای مجازی که فضای مجازی چیست و در گذشته، حال و آینده چه نقشی دارد افزود: افراد در دو بعد زندگی می کنند بعد مجازی و بعد حقیقی و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، امروزه فضای مجازی چند برابر فضای حقیقی شده است و برخی در این فضا زندگی می کنند و برخی در این فضا نفس می کشند و فضای مجازی محیط زیست افراد شده است . متاسفانه امروز اطلاعات گوشی افراد از اطلاعات خود فرد نسبت به خودش بیشتر است و گوشی موبایل فرد را بیشتر از خودش می شناسد.
کارشناس فضای مجازی کشور اظهار داشت: شبکه های مجازی رایگان نیستند و فقط استفاده از انها آزاد هست و به طور مستقیم ما مبلغی پرداخت نمی کنیم و آنها از طریق فروش اطلاعات ما به ثروتمند ترین شرکتها تبدیل شده اند و از این راه درامد کلانی کسب می کنند ..
مومن نسب، با بیان اینکه علم خوب است و ما علم و تکنولوژی بد نداریم و علم حاصل تجربه گذشتگان هست و از مجموعه علوم تکنولوژی بدست می اید و برای ما مهم این است که از تکنولوژی به درستی استفاده کنیم و خودمان صاحب تکنولوژی باشیم اظهار داشت: استفاده زیاد از فضای مجازی اعتیاد اور هست و بیش از پانزده دقیقه در روز را به این کار اختصاص ندهیم و بسیار مراقب باشیم که اطلاعات مهم و حیاتی خود و خانواده را در این فضا منتشر نکنیم که مشکل ساز خواهد شد .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ