دانشگاه باید به دور از تنش‌های سیاسی و فضای دانشجو گریز باشد.

.

مسئول امور جاری دانشگاه پیام نور مرکز الشتر با بیان اینکه بر آن هستیم تا فصل جدیدی از پویایی علمی آموزشی را در این دانشگاه به وجود آوریم، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور الشتر، اولین مرکز دانشگاهی شهرستان سلسله است که درسال ۱۳۶۸ فعالیت علمی و آموزشی خود را با دو رشته شروع نمود.
احمد رضایی افزود: این دانشگاه که جزء اولین مرکز پیام نور در الشتر است، با هدف تحقق عدالت آموزشی در مناطق محروم و ارتقاء سطح علمی در این مناطق فعالیت خود را آغاز نمود.
رضایی ادامه داد: دانشگاه پیام نور الشتر پس از گذشت ۲۷سال توانسته است خدمات ارزشمندی را به جامعه هدف خود به‌ویژه در مناطق محروم ارائه نماید و باعث ایجاد توسعه و عدالت آموزشی در استان لرستان، به‌ویژه شهرستان سلسله باشد.
وی با اشاره به اینکه این مرکز دانشگاهی جزئی از بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی کشور محسوب می‌شود، گفت: اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های علمی آموزشی دولت در سایه وحدت و همدلی برای تولید دانش و ارتقاء سطح کیفی آن از مهم‌ترین اولویت کاری بنده است.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز الشتر در ادامه افزود: دانشگاه باید یک مکان به دور از هرگونه تنش‌های سیاسی و به دور از فضای دانشجو گریز باشد که الزام این مهم، تکریم دانشجویان، حذف رابطه طولی، برخورد دوستانه و ایجاد فضای امن است.
احمد رضایی، حمایت وجهت‌دهی دانشجویان به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت کیفی‌سازی آموزش را‌ ازجمله رسالت‌های مهم خود دانست که درسایه همدلی و صمیمیت بین دانشجو و دانشگاه تحقق می‌یابد.
رضایی در ادامه به برخی مزایا و شاخص‌های دانشگاه پرداخت و گفت: دانشگاه پیام نور، بزرگ‌ترین دانشگاه با کمترین هزینه در کشور است که در حال حاضر رتبه نخست کیفیت آموزشی کشور را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: انجام فعالیت‌های فوق برنامه؛ مسابقات ورزشی؛ پرداخت تسهیلات دانشجویی؛ برنامه‌های عام‌المنفعه ازجمله امور دانشجویی؛ تقویت کانون انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی؛ سلف سرویس و اینترنت پرسرعت جهت استفاده دانشجویان و اساتید؛ مشاوره‌های دینی و مذهبی، روانشناسی، ازدواج و تحصیل؛ برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی؛ برگزاری آزمون‌های الکترونیکی؛ امکان تغییر محل آزمون به هر نقطه کشور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد؛ مجهز بودن دانشگاه به ۵ آزمایشگاه شیمی، زیست، زمین، کشاورزی از جمله مهم‌ترین شاخصه‌های برتر این دانشگاه محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور الشتر در سال ۱۳۶۸ تأسیس شده و در حال حاضر با ۳۲ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و یک رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مشغول فعالیت است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ