جلسه مشاوران روانشناسی با موضوع مقابله با اعتیاد در دانشگاه پیام نور محلات برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر حامد سروش، سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات، در این جلسه اظهار داشت: نگاه مجموعه دانشگاهی به مقوله مقابله با اعتیاد باید متفاوت از سایر نهادها و سازمان های عمل کننده در رابطه با این موضوع باشد.

وی افزود: با تشکیل پنل کارشناسان و انجام پرسش و پاسخ بین دانشجویان شرکت کننده می توان به پدیده مقابله با اعتیاد به صورت همه جانبه پرداخت و راهکارهای پیشنهادی را مطرح کرد.

حمیدرضا کاویانی عضو علمی مرکز محلات در رشته جامعه شناسی به موضوعات اصلی که موجب کشش اعتیاد در بین دانشجویان می شود اشاره کرد و افزود: باید به این مقوله با نگاهی نو پرداخت و نباید با موضوع اعتیاد به صورت کلیشه ای برخورد کرد.

وی ادامه داد: پرداختن به مقوله اعتیاد در بین دانشجویان به مسایلی از قبیل مسایل جنسی، شب های امتحان و سرخوشی های کوتاه مدت برمی گردد و باید ریشه های اصلی اعتیاد در بین جوانان و دانشجویان مورد بررسی قرار گیرد.

حمیدرضا بهنود، مسئول اطلاع رسانی انجمن معتادان گمنام محلات و نیم ور، نیز در این جلسه بر پرداختن علمی به موضوع اعتیاد تاکید کرد و گفت: فرد معتاد در جامعه یک بیمار محسوب می شود و با بررسی چگونگی به دام افتادن معتادان می توان راهکارهای مناسبی برای پیشگیری از اعتیاد پیدا کرد.

بهنود خاطرنشان کرد: برای پرداختن به موضوع اعتیاد باید به سه بخش پیشگیری، درمان و مقابله توجه کرد و کارشناسان هر سه بخش در همایش مقابله با اعتیاد به کار گرفته شود.

در این جلسه اساتید و مشاوران روانشناسی شهرستان محلات بر استفاده از اساتید بومی شهرستان، پرداختن به بخش پیشگیری از اعتیاد به عنوان موضوع اصلی همایش، بررسی کارشناسی موضوعات و تشکیل کارگاههای آموزشی تخصصی پیشگیری از اعتیاد تاکید کردند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ