نشست نمایندگان دانشگاه با نمایندگان پارک علم و فناوری برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، با هدف راه اندازی دومین مرکز رشد و فناوری در دانشگاه پیام نور استان البرز،نشست مشترک و تخصصی نمایندگان پارک علم و فناوری استان البرز و دانشگاه پیام نور استان در مرکز هشتگرد برگزار گردید .
این جلسه با حضور حسنی مشاور رئیس استان، یزدانی مدیر پژوهش استان، گروسی رئیس مرکز هشتگرد برگزار شد و نمایندگان دو طرف ضمن بازدید از امکانات آموزشی و عمرانی واحد هشتگرد،موضوع را به صورت تخصصی مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.
دکتر حمید یزدانی با اعلام این خبر اظهار داشت: مراکز رشد و دفاتر کارآفرینی به عنوان ابزارهای حرکت دانشگاه ها در بعد فناوری هستند و فناوری موضوع مترقی پس از آموزش و پژوهش و در اصل ثمره آنها و کاربردی سازی فرایندهای آموزشی و پژوهشی در راستای رفع مشکلات و افزایش رفاه جامعه به خصوص اشتغال می باشد.
رئیس اداره پژوهش دانشگاه پیام نور استان البرز افزود: قصد داریم با استفاده از امکانات و تجربیات متخصصین دانشگاه، بستر مناسبی را جهت ایجاد شرکتهای دانش بنیان توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی با استفاده از فناوری های جدید در عرصه اقتصاد استان البرز فراهم نمائیم.
یزدانی در خاتمه گفت:غنی بودن گروههای مهندسی، علوم، کشاورزی و علوم انسانی دانشگاه به لحاظ فعالیت ثمر بخش اعضاء هیات علمی، وسایل آزمایشگاهی و تجهیزات مدرن ، از مزیت های اصلی مرکز رشد فناوری دانشگاه پیام نور استان البرز محسوب می شود و با تاسیس مرکز رشد فناوری دانشگاه پیام نور استان البرز در مرکز کرج و هشتگرد یکی از ارکان اتصال دهنده بین صنعت و دانشگاه از طریق تجاری سازی علوم و تحقیقات دانشگاهی فراهم خواهد شد.
دکتر انصاری معاون پارک علم و فناوری استان نیز با بیان اینکه دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاههای ایران و خاورمیانه از امکانات و پتانسیلهای بالایی در راستای گسترش مباحث دانش بنیان و فضای کسب و کار برخوردار است گفت: پارک علم وفناوری سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند. برای دستیابی به این هدف، یک پارک علمی با ایجاد انگیزش و مدیریت جریان دانش و فناوری در میان دانشگاهها، مراکز پژوهش و توسعه، شرکتهای خصوصی و بازار، ایجاد و رشد شرکتهای متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد و فرایندهای زایشی تسهیل می‌نماید. پارکهای علمی همچنین خدماتی با ارزش افزوده بالا و فضاهای کاری و تأسیسات مناسب و کیفی به مؤسسات مستقر در پارک ارائه می‌نمایند.
انصاری به دو نمونه از طرح های مشترک پارک و دانشگاهها نیز اشاره کرد و افزود: طرح کارآموزی و کارورزی هدفمند و طرح پایان نامه کاربردی از طرح هایی هستند که اکنون جرا می شود .
گفتنی است نمایندگان پارک علم و فناوری البرز در این بازدید امکانات دانشگاه پیام نور هشتگرد را مناسب اعلام کرده و اظهار امیدواری کردند با تخصیص بودجه مناسب افتتاح این مرکز بزودی انجام پذیرد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ