مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشگاه پیام نور مرکز محلات برگزار شد.

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: در این مراسم سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات حضور دانشجویان جدید را در مرکز محلات گرامی داشت وگفت : محیط دانشگاه مهد علم و دانش و تربیت است و دانشجویان سنگربانان علمی آینده کشور هستند.

دکتر حامد سروش افزود: دوره کنونی، دوره مقابله علمی کشورهای بزرگ با کشورهای در حال توسعه است و هر کشوری که بتواند در زمین ههای علمی شتاب بیشتری بگیرد، در مناسبات ججهانی قدرت بیشتری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: باید زمینه رشد علمی و تکنولوژیکی در دانشگاههای کشور فراهم شود تا دانشجویان بتوانند به ماموریتهای بزرگ کشور در زمینه تولید علم جامه عمل بپوشانند.

سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات دانشگاه پیام نور را بزرگ ترین دانشگاه خاورمیانه خواند و گفت  سطح علمی دانشگاه پیام نور بر خلاف سیاه نمایی هایی که بیشتر خواستگاه سیاسی دارد، بسیار بالا و مناسب است و آمار چشمگیر قبولی رشته های ارشد دانش آموختگان پیام نور کشور که بالغ بر ۳۰ درصد قبول شدگان را شامل می شود، شاهد خوبی بر این مدعا است.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: طی دهه اخیر کشور در زمینه تولیدات علمی و تئوریک عملکرد خوبی داشته ولی در حوزه فناوری با کمبود مواجه هستیم.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی اظهار داشت:  کشور در زمینه تولیدات علمی موفق عمل کرده است اما برای حفظ اقتدار منطقه ای به شتاب بیشتری در این خصوص نیاز است.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید به سمت تجاری سازی فناوری حرکت کرد تا صادرات علم و فناوری در راس صادرات کشور قرار بگیرد.

سلیمی افزود: در حال حاضر در سبد صادرات کشور، نفت و فرآورده های نفتی و پتروشیمی سنگینی می کند و سهم زیادی از کالاهای صادراتی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از نفت حاصل می شود.

در ادامه این جلسه مراسم جشن با حضور گروههای فرهنگی و هنری از قبیل گروه سرود و گروه هنری و طنز پردازی به منظور ایجاد روحیه شادی و نشاط در بین دانشجویان ورودی جدید برگزار و از دانشجویان و خانواده های آنان پذیرایی به عمل آمد.

همچنین پاسخ به سوالات آموزشی و نحوه ثبت نام و اخذ مهمانی توسط معاون و کارکنان بخش آموزش مرکز محلات برای دانشجویان متقاضی انجام شد.

در حاشیه برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان جدید مرکز محلات، انجمن ها و تشکل های مرکز به ثبت نام و عضوگیری از بین دانشجویان علاقمند پرداختند.

 

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ