درخشش دانشجویان مبتکر دانشگاه پیام نور در مسابقات گلایدر

.

دکتر مجید ضماهنی با عنوان اینکه نخستین مسابقات سراسری گلایدر دانشگاه پیام نور ۷ الی ۹ مهر ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز مشهد با حضور ۷۴ تیم(۲۳۶ مبتکر) برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به حضور ۱۶۰ مبتکر دانشجویی از دانشگاه های سراسری و حضور دانشگاه های برتر در این مسابقات، دانشجویان دانشگاه پیام نور در این مسابقات خوش درخشیدند که نشان از نبوغ و استعداد این دانشجویان در حوزه هوافضا برای توان تجاری سازی طرح آنها و تولید نمونه های صنعتی است.
مدیر کل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور با اشاره به لیگ های مسابقات سراسری گلایدر گفت: این مسابقات در پنج لیگ موشک‌های آبی دانش‌آموزی، گلایدر دانش‌آموزی، طراحی مفهومی پهباد دانشجویی، گلایدر دانشجویی و رادیو کنترل دانشجویی با هدف «توسعه و گسترش علم هوافضا»، «ارائه ایده ها وطرح های نو دراین مسابقات و شناسایی و کمک جهت تجاری سازی آنها» و «تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت» برگزار شد.
وی تصریح کرد: در سال های اخیر دانشجویان دانشگاه پیام نور در لیگ گلایدر دانشجویی دارای رتبه اول در سطح کشورشده اند و حتی عناوین بسیار خوبی در طراحی مفهمومی پهباد کسب نموده اند.
دکتر ضماهنی این مسابقات را صحنه بروز استعداد ها و شناسایی و تقویت آنها برای حضور و درخشش در عرصه مسابقات علمی جهانی دانست .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ