برنامه آموزشی با کیفیت می تواند آینده تحصیلی دانشجویان را تضمین کند .

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، سومین جلسه شورای اداری روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان قزوین با حضور رئیس محترم استان ، معاون اجرایی ، مسئول نهاد رهبری ، برخی مدیران ستادی وکلیه روسا و مسئولین آموزش مراکز و واحدهای دانشگاه به میزبانی مرکز تاکستان برگزار شد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با اشاره به سفر رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان قزوین گفت: دانشگاهیان پیام نور به صورت منظم و شایسته در مراسم استقبال از ایشان حضور فعال داشته و تدبیری بیندیشند تا امکان حضور اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه نیز در این مراسم فراهم گردد.
دکتر سید رضا مهرنیا کیفی سازی در دانشگاه پیام نور را از مهم ترین اولویت های آموزشی این دانشگاه برشمرد و گفت: بر این باوریم که برنامه آموزشی با کیفیت می تواند آینده تحصیلی دانشجویان را تضمین کند.
وی با اشاره به برخی از مشکلات امروز بازار کار خاطرنشان کرد: نتیجه مهم کیفی سازی برنامه آموزشی ایجاد فضای اشتغال درست برای کشور است از این رو بر این باور هستیم که دانشجو باید برای اشتغال خود در آینده احساس امنیت داشته باشد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین اذعان کرد: افزودن آموزش های عملی، استفاده از تکنولوژی های روز در برنامه های آموزشی و برنامه های تدوین شده فرهنگی سبب می شود تا توانمندی های مورد نیاز افراد برای بعد از دوران تحصیل زمینه اشتغال آینده این افراد را فراهم آورد.
دکتر مهرنیا خاطرنشان کرد: امروز همه واحد های آموزشی در کشور به این باور رسیده اندکه دانشجو شاهرگ حیات یک واحدآموزشی است از این رو دانشجویان ارباب رجوع ما در دانشگاه ها هستند و از این رو تکریم ارباب رجوع اولویت اول و آخر دانشگاه پیام نور است.
ایشان در آستانه آغاز سال تحصیلی کارشناسان آموزش و ثبت نام دانشگاه های پیام نور استان را مخاطب قرار داد و بیان کرد: کارشناسان واحد آموزش، دانشجویان را ارباب رجوع خود بدانند و هر مسیری که خدمت رسانی به دانشجویان را آسان تر می کند انتخاب نمایند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین افزود: دانشجو باید در همه مراحل ثبت نام و انتخاب واحد با بهترین شرایط در کمترین زمان، به خواسته خود برسد و امیدواریم افزایش خدمات رفاهی برای دانشجویان، اعتماد و تلاش ما برای خدمت رسانی بهتر به دانشجویان را فراهم آورد.
دکتر مهرنیا ادامه داد: مدیران و کارکنان واحد آموزش دانشگاه ها باید به این باور برسند که تکریم ارباب رجوع در محیط دانشگاه تکریم نسل آینده است و در شرایط رقابت تحصیلاتی باید دانشگاه پیام نور بتواند جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
ایشان همچنین از روسای دانشگاه های پیام نور استان قزوین در خواست کرد تا با برنامه ریزی درست و رعایت شان و جایگاه ارزشمند اعضای هیات علمی بتوانند از توان علمی اعضای هیئت علمی استفاده حداکثری نمایند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین افزود: تغییرات اتفاق افتاده در مدیریت دانشگاهی استان قزوین در راستای کیفی سازی بوده است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اتفاقات بهتری در مسیر کیفی سازی دانشگاه باشیم.
دکتر مهرنیا همچنین از تدوین برنامه های شکوفایی استعداد در حوزه های مختلف خبر داد و افزود: استفاده از توانمندی های استان قزوین در بخش های مختلف می تواند حضور تاثیر گذار دانشگاه در جامعه را ایجاد کند.
دکتر مهرنیا بیان کرد: انتظار می رود ناب ترین و بهترین ایده ها از روسای مراکز و واحد های دانشگاهی ساری و جاری شود و لذا امیدواریم ایده ها و تفکرات اثرگذار و ناب در حوزه های مدیریتی بیان شود.
وی هم چنین با تاکید بر برگزاری جلسات هدفمند و کاربردی اشاره کرد: مصوبات جلسات شورا باید حتما پیگیری شود و مراحل اجرای آن به خوبی مورد ارزیابی قرار گیرد.
رئیس دانشگاه پیام نوراستان قزوین در پایان سخنان خود با تاکید بر نقش بی بدیل اعضای هیات علمی دانشگاه در ارتقای رضایت مندی و رضایتنمندی دانشجویان گفت: توزیع ساعات درسی طوری برنامه ریزی شود که از حد اکثر زمان ممکن برای حضور اعضای هیات علمی استفاده شود و همچنین تصریح کرد : تسلط مدیران برنامه ریزی آموزشی و توزیع مناسب منابع درسی بین اساتید منجر به ایجاد رضایت مندی اساتید و دانشجویان خواهد شد .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ