اعلام آمادگی در پیشبرد اهداف علمی آموزشی دانشگاه پیام نور توسعه و آبادانی کشور دینی ست بر گردنمان و می بایست برای حفظ خون شهیدانمان تلاش کرده و مدافع ارزش‌های انقلاب باشیم.

.

همزمان به گرامیداشت هفته دفاع مقدس رئیس دانشگاه پیام نور لرستان با جمعی از مدیران این دانشگاه با فرماندهی ارشد لشکر ۸۴ پیاده خرم آباد دیدار کرد.
دکتر منوچهر ططری در این دیدار با بیان این که عناصر فراوانی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش و سهم داشتند، افزود: ارتش با لبیک به ندای امام (ره)و آحاد مردم در ابتدای انقلاب، حماسه ای ماندگار به وجود آورد و نام خود را به نام ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ثبت نمود. اکنون نیز کارنامه ارتش در سایه ایثار و ازخود گذشتگی نیروهای جان برکف آن در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن درخشان،افتخار آمیز و غرور برانگیز است.
رئیس دانشگاه پیام نور لرستان اظهار داشت: امروز نیز در جامعه شاهد انسجام درونی کشور هستیم که این انسجام نه تنها در حوزه علوم و تکنولوژی مختلف، بلکه در حوزه امنیت نیز، از انسجام بسیار خوبی برخوردار است و این انسجام و امنیت نه تنها به خاطر پیشرفت‌های علمی و توانایی‌های نظامی کشور است بلکه حاصل رشادت‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است که باید این مهم را سرلوحه امور قرار دهیم.
ططری در ادامه ضمن برشمردن دستاوردها و توانمندی ها و پتانسیل بالای اعضای هیات علمی و دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه پیام نور لرستان، ابراز امیدواری کرد که بتوان با همکاری های دوطرفه برای توسعه علم و دانش و همچنین توسعه استان لرستان اقدامات مثبتی انجام داد.
فرمانده ارشد لشکر ۸۴ پیاده خرم‌آباد نیز گفت: دو نوع جهاد داشته و داریم که جنگ و هشت سال دفاع مقدس جهاد اصغر و تلاش، کار و مجاهداتمان برای آبادانی کشور در این دوره جهاد اکبر است و آبادانی و توسعه کشور دینی است که بر گردنمان است و باید برای حفظ و پاسداشت خون پاک و مقدس شهیدانمان تلاش کنیم و مدافع ارزش‌های انقلاب باشیم.
سرتیپ دوم مددی ضمن اعلام آمادگی این یگان نظامی در پیشبرد اهداف علمی آموزشی دانشگاه پیام نور لرستان افزود: مهمترین دستاورد دفاع مقدس برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حفظ تمامیت ارضی کشور بود و نشر ارزشهای فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه، افشای چهره ظالم استکبار، عدم اعتماد به دشمن، شکستن ابهت پوشالی قدرت های غرب و شرق، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس و تعیین سرنوشت کشور بعد از جنگ تحمیلی توسط خود ایرانیان، اثبات حقانیت ایران اسلامی، صدور پیام انقلاب اسلامی به سایر کشورهای جهان، پیشرفت های علمی، تحقیقاتی در همه زمینه ها ازجمله دستاوردهایی است که به دست جوانان و متخصصین ایران اسلامی محقق شد.
امیر سرتیپ دوم مهدی مددی در پایان گفت: وظیفه ملت غیور ایران بنابر فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مبارزه همه جانبه با استکبار جهانی و عدم اعتماد به دشمنان نظام علی الخصوص آمریکاست چرا که امروز ایران اسلامی قدرتمندتر از گذشته محور تصمیم گیری های منطقه شده است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ