تقویت اعتماد به نفس و خودباوری، از برکات مهم دفاع مقدس است.

.

شهریاری، رئیس دانشگاه پیام نور استان گلستان در نشست صمیمانه اعضای کانون بسیج اساتید دانشگاه که با حضور سردار ملک، فرمانده تیپ یکم نینوا استان و از فرماندهان ارشد مدافعان حرم برگزار شد، تقویت اعتماد به نفس و خودباوری را از برکات مهم دفاع مقدس دانست.
شهریاری، در نشست « تأثیر دفاع مقدس بر پیشرفت علمی کشور» با مروری بر شرایط کشور پس از انقلاب اسلامی تا شروع جنگ تحمیلی افزود :دفاع مقدس مایه عزت و اقتدار کشور شده و در بحث دفاعی موجب تبدیل کشور به قدرت اول در منطقه شد.
شهریاری، رئیس دبیرخانه استان های مرزی با اشاره به رهبری و مدیرت حضرت امام خمینی (ره) در دفاع مقدس تصریح کرد: امام خمینی (ره) تهدید بزرگ جنگ را به فرصت استثنایی برای بروز توانایی های ملت ایران و آزمونی برای جهاد فی سبیل الله تبدیل کرد.
وی افزود: جنگ به عنوان یک حادثه ناپسند و به بار آورنده خسارت و نابسامانی به شمار می آید اما علیرغم آثار مخرب آن، دارای منافعی از جمله اتکا به نیروهای داخلی و تبلور استعدادهای جوان در ساخت و شکوفایی میهن عزیزمان بود.
وی گفت: جبهه های جنگ، فرماندهانی را پرورش داد و تربیت کرد که خلاقیت و امید آن‌ها به پیروزی، تحول عظیمی را در تغییر وضعیت جنگ به نفع ایران ایجاد کرد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ