تیم کمیکار دانشگاه پیام نور استان اصفهان عازم رقابت‌های بین‌المللی

.

سرپرست تیم کمیکار rexon با اشاره به حضور این تیم در مسابقات بین‌المللی در دانشگاه آدلاید استرالیاگفت: تیم rexon حدود دو سال در این زمینه کار کرده و قصد دارد همین ایده را برای مسابقات بین‌المللی به صورت گسترده‌تر و با تغییراتی برای بهبود عملکرد پیاده کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،محسن افتاده با تاکید بر اینکه مسابقات کمیکار هر سال به میزبانی یک دانشگاه بین دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: اسفندماه سال گذشته این مسابقات به میزبانی دانشگاه اصفهان با شش تیم شرکت کننده برگزار شد، که تیمrexon  دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان در دو دوره از مسابقات مقام اول را کسب کرد و برای شرکت در مسابقات بین‌المللی انتخاب شد.

وی افزود: مسابقات بین‌المللی کمیکار هر سال در یکی از کشورهای آسیایی، اروپایی یا آمریکایی برگزار می‌شود. میزبان این مسابقات امسال از تاریخ ۲۳ سپتامبر تا ۲۶ سپتامبر دانشگاه آدلاید استرالیا است. تیم دانشگاه پیام نور اصفهان که شامل هفت عضو از دانشجویان کارشناسی رشته‌های مهندسی شیمی، روباتیک و مهندسی مکانیک این دانشگاه است، در این مسابقات شرکت می‌کند.

دانشیار گروه شیمی دانشگاه پیام نور واحد اصفهان ادامه داد: اساس مسابقات طراحی ماشین‌هایی است که با سوخت سبز کار کنند؛ نمونه‌های تیم ها ابتدا توسط برگزارکننده مسابقات و دانشگاه‌هایشان از لحاظ قدرت فنی چک می‌شوند و سپس به آنها اجازه رقابت داده می‌شود. در مسابقات بین‌المللی هم روند کار به همین منوال  است،  به صورتی که در روزهای اول مسابقات این تست ها گرفته می‌شود و در روزهای بعد تیم ها با هم رقابت می‌کنند.

افتاده اضافه کرد: ایده ماشین طراحی‌شده از خود دانشجویان بوده که توسط استادان دانشگاه اصفهان، صنعتی اصفهان و پیام نور اصفهان ارزیابی شد و پس از تأیید وارد مرحله اجرا شد. تیم rexon حدود دو سال در این زمینه  کار کرد و قصد دارد همین ایده را برای مسابقات بین‌المللی به صورت گسترده‌تر و با تغییراتی برای بهبود عملکرد پیاده کند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ