دانشگاه پیام نور از پتانسیل قابل توجهی برخوردار است/ مخترعان برگزیده دانشگاه پیام نور در جشنواره رویش حمایت می شوند

.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور از پتانسیل های قابل توجهی برخوردار است که می تواند برای کشور مفید باشد، گفت: نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دانشگاه پیام نور نشان می دهد که این دانشگاه می تواند منشاء اختراعات و ابداعات فراوان باشد و دانشگاه پیام نور باید این اختراعات را در جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان که هر ساله در ۸ استان کشور برگزار می شود، عرضه کند و برگزیدگان این جشنواره از سوی بنیاد حمایت خواهند شد.
دکتر سهراب پور که امروز با حضور در سازمان مرکزی ، دفتر امور نخبگان دانشگاه پیام نور را افتتاح کرد، با اعلام این مطلب افزود: دانشگاه پیام نور در حال حاضر به نحو مطلوب اداره می شود و می تواند با جهت دهی دانشجویان، تقویت و تشویق توانایی های آنها و در نهایت آموزش کارآفرینی و کسب و کار نتایج مفیدی را برای کشور رقم بزند.

دانشگاه پیام نور زبان فارسی را در اولویت ویژه قرار دهد
دکتر سهراب پور با تاکید بر اینکه زبان فارسی بخش مهمی از فرهنگ کشور است، گفت: حفظ پیشینه فرهنگی کشور بسیار مهم است و دانشگاه پیام نور به دلیل گستردگی در داخل و خارج از کشور ، باید اهمیت ویژه ای برای این بخش قائل شده و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت به زبان فارسی، گام های موثری بردارد.
وی افزود: دانشگاه پیام نور به دلیل شیوه خاص آموزشی و امکان عدم حضور تمام وقت در کلاس های درس، دارای پتانسیل ویژه ای نسبت به دیگر دانشگاه هاست و از آنجا که بسیاری از دانشجویان این دانشگاه، شاغل و دارای دارای کسب و کار هستند، در زمینه کارآفرینی می تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

آموزش کارآفرینی و کسب و کار برنامه مهم دانشگاه های کشور
وی با عنوان اینکه در دوره ای هستیم که تقویت بخش خصوصی باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: امروزه کارآفرینی و کسب و کار به عنوان برنامه مهم دانشگاه ها به شمار می رود و دانشگاه پیام نور به دلیل داشتن دانشجویانی که دارای کسب و کار هستند، از این منظر پیشتاز است و آثار مثبتی را برای این دانشگاه در پی خواهد داشت.
دکتر سهراب پور تاسیس شرکت های دانش بنیان را گامی مهم برای پیشرفت کشور دانست و گفت: دانشگاه پیام نور می تواند با هدایت دانشجویان در این زمینه نیز اقدامات مفیدی انجام دهد.

لزوم تاسیس انجمن فارغ التحصیلان
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان همچنین تصریح کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور به دلیل شیوه خاص آموزش در این دانشگاه، از سطح سواد بالایی برخوردار هستند و این دانشگاه با تاسیس انجمن فارغ التحصیلان می تواند حتی پس از فراغت از تحصیل دانشجویان نیز از ایده ها و نوآوری های آنها بهره مند شود.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ