طرح ضیافت اندیشه، ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نوراستان فارس ، در محل سالن ولایت دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، طرح ضیافت اندیشه با موضوع تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی به مدت ۲ روز و در دو نوبت صبح و عصر ، با حضور جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نوراستان فارس ، در محل سالن ولایت دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین حافظ ثابت ، مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان فارس، گفت: برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید باعث بصیرت افزایی، تقویت بنیه علمی و فرهنگی اساتید می شود و آنان را در یک مدار همفکری عمومی قرار می‌گیرند که از این طریق شناخت بیشتری از هم پیدا می کنند و با ایجاد یک فضای دوستانه به درک بیشتری نسبت به جامعه و دانشگاه می رسند.
وی افزود: با توجه به اهمیت ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور ، برگزاری این دوره باعث ارتقای مستمر و هر چه بیشتر علمی، فرهنگی ، اخلاقی، معرفتی و مهارتی اعضای هیأت علمی دانشگاه در راستای پاسخگویی به نیازهای مختلف دانشجویان خواهد شد.
حافظ ثابت با تاکید بر نقش مهم اساتید دانشگاه اضافه کرد: شنساندن اسلام ناب محمدی به دانشجویان ، پاسخ به شبهات موجود در عرصه سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور، گفتمان‌سازی فرهنگ اسلام و مقاومت در بین دانشجویان و استادان ، تشکیل حلقه‌های گفت‌وگو ، تبادل نظر و کرسی های آزاد اندیشی از جمله وظایف و رسالت‌های دفتر نهاد رهبری در دانشگاه دانست.
وی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) ، از دانشگاه انتظار می رود که همیشه و در همه حال ، محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد، اول جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان گرائی ها و آرمان خواهی ها و هدف گذاری های سیاسی و اجتماعی.
حجت الاسلام و المسلمین ثابت ضمن ابراز خرسندی ازحضور موثر اساتید در طرح ضیافت اندیشه اعضاء هیات علمی دانشگاه افزود : در این طرح علاوه بر برگزاری کارگاه آموزشی، فعالیت های فرهنگی دیگری از جمله سخنرانی اساتید، جلسه پرسش و پاسخ و اهداء بسته فرهنگی انجام شد.
مسوول دفتر نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: زمینه ها و عوامل ظهور و رشد و افول تمدنها از جمله مباحثی است که می تواند در اقتصاد مقاومتی نقش مهمی ایفا کند و با توجه به اینکه عنصر علم و عالم و فن آوری و تکنولوژی در فرهنگ و تمدن همه کشورها از جمله ایران اسلامی آثار خود را بر جای می گذارد بهتر می توان به نقش این موضوع در اقتصاد مقاومتی آگاه شد.
وی در خصوص راهکارهای این طرح در مهندسی علمی و فرهنگی افزود : شکی نیست که فرهنگ و تمدن اسلامی از ابتدا تاکنون دارای فراز و نشیب قابل توجهی بوده است و نگاه عبرت آموز به گذشته تاریخی می تواند در مهندسی علمی و فرهنگی جمهوری اسلامی مورد توجه قرا بگیرد.
گفتنی است معنای فرهنگ و تمدن اسلامی ، اهمیت تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی ، شاخص های ایجاد و تولید تمدن ها ، علل سستی و سقوط تمدن ها و همچنین جنگ تمدن ها از جمله محوریت های طرح ضیافت اندیشه، ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استان فارس، بود.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ