رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین در جلسه شورای فرهنگی استان قزوین با اشاره به اولویت دار بودن تمام فعالیت های فرهنگی ، تقدس را از ویژگی های جامع و فراگیر این عرصه دانست .

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر سید رضا مهرنیا در نشست شورای فرهنگی این دانشگاه گفت: دانشگاه وظیفه دارد با برگزاری برنامه های مفید و موثر برای دانشجویان ، نشاط فرهنگی از جنس دین داری و معرفت شناسی ایجاد نماید .
ایشان با مهم برشمردن فعالیت های دانشجویی در حوزه فرهنگی و فوق برنامه تاکید کرد: شورای فرهنگی باید بتواند اثرات و بازخوردهای فرهنگی را در قالب نشاط فرهنگی در بین دانشجویان نهادینه سازی نموده و شاکله اصلی مبتنی بر فرهنگ را در دانشگاه جاری و ساری نماید .
دکتر مهرنیا در بخش دیگری از سخنان خود، تقدس در کارهای فرهنگی را جامع و فراگیر دانست و تصریح کرد: بازنگری در اولویت های فرهنگی و رعایت عدالت بهره وری در فعالیت های فرهنگی میتواند در اجرای این امور تاثیری بسزا ایجاد نماید . وی ادامه داد: از آنجائیکه فرهنگ و امور فرهنگی امری مقدس است باید به گونه ای تمهیدات لازم را فراهم آوریم تا از پتانسیل ها وظرفیت های موجود دانشگاه استفاده ای بهینه ، سودمند و اثربخش حاصل شود .
ایشان همچنین با تاکید بر میزان بالای اثربخشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ، گفت: نهاد رهبری با ایجاد روابط کاری و تعامل با نهادهای مرتبط میتواند بخش عمده ای از فعالیت های امور فرهنگی در بخش های متنوع را عهده دار گردد و مسیر رشد و تعالی فرهنگی و مذهبی دانشجویان را هموار سازد .
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با اشاره به حضور در عصر اقتصاد مقاومتی و توصیه بر استفاده بهینه از ظرفیت های درون استانی گفت: امروز از وجود سازمان بسیج دانشجویی و نهاد مقدسی همچون سپاه انتظار داریم در عرصه های اردوهای جهادی و راهیان نور بیش از گذشته دانشگاه را در راستای تحقق بسط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و ارتقای سطح معرفتی دانشجویان در عرصه های انقلابی و ولایی یاری نماید .
ایشان با اشاره به پیشگامی دانشگاه پیام نور در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی گفت: اگر اجرای این کرسی ها در مسیر منویات و ارشادات مقام معظم رهبری حرکت نماید، قطعاً آرمان های مورد نظر معظم له در زمینه تحقق روشنگری و جذب حداکثری اتفاق خواهد افتاد و دانشگاه از ثمرات بی نظیر آن منتفع خواهد شد .
دکتر مهرنیا با تفکیک دغدغه های فرهنگی در دو حوزه خواص و عوام، تصریح کرد : امروز باید فرهنگ و رسالت ما به معنای واقعی کلمه، فرهنگ جذب باشد و در این راستا افق اصلی دید دانشگاه به سوی دغدغه های عام در حوزه های دانشجویی و مخاطبین دانشگاه متمرکز گردیده است .
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: شورای فرهنگی باید در ایجاد دانش عملی بطور جدی ورود پیدا نموده و راه را برای دین باوری و رفع شبهات موجود در زمینه های مختلف هموار سازد .
مسئول نهاد رهبری دانشگاه نیز در این نشست، شفافیت اختصاص بودجه های فرهنگی را از ملزومات فعالیت در این عرصه دانست و گفت: ابلاغ بودجه فرهنگی قطعاً در برنامه ریزی های فرهنگی موثر بوده و می بایست ترتیبی اتخاذ گردد تا این بودجه صرفاً در مسیر فعالیت های فرهنگی هزینه گردد.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حسن نیت دکتر مهرنیا در توجه خاص به بسیج دانشجویی تصریح کرد: وجود دغدغه های فرهنگی ایشان قابل تحسین بوده و ستودنی است.
مهدی برزگر با ارائه پیشنهاد برگزاری نشست مشترک مسئولان بسیج دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گفت: نتایج این نشست ها ایجاد انگیزه در بین دانشجویان بسیجی و اتخاذ وحدت رویه در انجام کارهای فرهنگی خواهد بود .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ