راه اندازی مراکز رشد و حمایت از ایده های فناورانه یکی از برنامه های اصلی دانشگاه است

.

دکتر محمدرضا بحرانی: یکی از اهداف ما در دانشگاه پیام نور استان بوشهر راه اندازی مراکز رشد و حمایت از ایده های فناورانه و دانش بنیان جهت تبدیل علم به ثروت است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور رییس این دانشگاه در جلسه انعقاد تفاهم نامه با پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: با توجه به نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری، با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» باید بستری مناسب برای دست‎یابی به این مطالبات فراهم شود.
دکتر محمد رضا بحرانی در همین خصوص افزود: این تفاهم نامه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه در امور علمی و فناوری و تأکید بر گسترش حمایت های هدفمند مادی و معنوی از نخبگان و نوآوران و توسعه پایدار امضاء شده است
رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر با بیان اینکه مهم‎ترین شاخص اقتصاد مقاومتی دانش‎بنیان بودن آن است، گفت: «اقتصاد مقاومتی یعنی تجاری‌سازی علم و تحقق این امر با تقویت مراکز رشد و پارک‎های علم و فناوری میسر می‎شود.
وی با تاکید بر ضرورت توسعه بسترهای لازم برای حضور دانشجویان نخبه و خلاق در دانشگاه بیان کرد: اگر حمایت‌ها از صاحبان ایده دردانشگاه به‌موقع و درست انجام پذیرد، باعث ایجاد انگیزه و ترغیب آنان برای انجام فعالیت‎های کارآفرینانه می‎شود.
وی با تاکید براینکه تربیت نیروی انسانی در دانشگاه‌ها باید به صورتی انجام گیرد که متکی به دولت نباشد افزود:ثروت و سرمایه‌ای ارزشمند است که در راس آن نیروی انسانی فعال وجود داشته باشد و توسعه فناوری در جهت دستیابی به بازار تجارت به ویژه دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد
دکتر بحرانی افزود: هدف ما در دانشگاه پیام نور استان بوشهر راه اندازی مراکز رشد و حمایت از ایده های فناورانه و دانش بنیان جهت تبدیل علم به ثروت است.
شایان ذکر است تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه پیام نور و پارک علم فناوری جهت تبادل اطلاعات و امکانات ،استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های علمی و فنی،پژوهشی،آموزشی،فرهنگی،کارآفرینی،اجرایی و قانونی دانشگاه پیام نور استان بوشهر و پارک علم و فناوری جهت حمایت از فناوران و صاحبان ایده در استان بوشهر منعقد شد.
انجام مطالعات و پژوهش های کاربردی مختلف جهت تدوین راهبردهای کلان حمایتی ازایده ها و طرح های فناورانه و دانش بنیان،برگزاری مشترک کارگاه های و دوره های آموزشی مورد تایید پارک و دانشگاه،ایجاد بستر مناسب جهت حمایت از دانش های تولیدی و تحقیقاتی درراستای پیاده سازی و اجرای تحقیقات کاربردی،تبادل ایده های فناورانه، همکاری در راه اندازی فن بازار منطقه ای در استان بوشهر،استفاده ازامکانات طرفین در معرفی ظرفیت های علمی تحقیقاتی و فناورانه مشترک،راه اندازی مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی وچند مورد دیگر از جزییات اصلی این تفاهم نامه همکاری است.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ