دانشگاه پیام نور مرکز محلات میزبان اولین نشست هم اندیشی روسا و اساتید دانشگاه های این شهرستان شد

.

 

اولین نشست هم اندیشی روسا و اساتید دانشگاه ها با حضور نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهردار شهرستان محلات در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز محلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: حجت الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی،  در نشست هم اندیشی مدیران و اساتید دانشگاه های شهرستان محلات که در دانشگاه پیام نور این شهر برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد موفق، اقتصاد دانش بنیان است و اقتصاد مقاومتی زمانی به منصه ظهور می رسد که به دانش گره بخورد.

وی با بیان این که راه پیشرفت کشور از مسیر پژوهش و فناوری می گذرد، افزود: در برنامه ششم توسعه کشور، چهار درصد تولید ناخالص ملی به بخش پژوهش اختصاص یافته ولی عملکرد پژوهش در تولید ناخالص ملی کشور، کمتر از نیم درصد است.

سید احمد سجادی، فرماندار شهرستان محلات نیز در این نشست اظهار داشت:  کشور ایران با ۲۸۰۰واحد دانشگاهی رتبه سوم را در دنیا در اختیار دارد و این مساله نشان می دهد از نظر کمیتی کار خوبی در این رابطه انجام شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های کشور از نظر کیفیتی وضعیت خوبی ندارند، افزود: رقابت پذیری دانشگاه ها در سطح بین المللی، افزایش کیفی دانشگاه ها و استاندارد سازی آنها از جمله راهکارهای رفع مشکلات واحدهای دانشگاهی است.

دکتر حامد سروش، سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز محلات، در این نشست گفت: وجود دانشگاه های مختلف و مراکز علمی – پژوهشی در محلات، بستر و زمینه توسعه شهر را فراهم ساخته تا این توسعه در سایه اعتماد، مشارکت، کار جمعی و روحیه کاری تحقق یابد.

سروش با اشاره به توسعه متوازن و نظام مند دانشگاه، توجه به استقلال علمی دانشگاه ها و حمایت هرچه بیشتر دولت از دانشگاه های توانمند به جای دخالت در تصمیمات آنها را از مولفه های اساسی توسعه متوازن دانشگاه دانست.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ