رسالت کلی دانشگاه پیام نور ، توسعه آموزش مبتنی بر فناوری IT

.

اردوی یکروزه علمی در قالب هم اندیشی اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استان قزوین در منطقه الموت قزوین برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، در این گردهمایی دکتر سید رضا مهرنیا رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین ضمن ابراز خرسندی از تشکیل چنین گردهمایی ارزشمندی گفت : دانشگاه پیام نور در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در سال اقدام و عمل ، در مسیر اجرای انتظارات معظم له از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی بر مبنای تعلم ، تعهد و تربیت دانشجویانی متخصص و متعهد حرکت خواهد کرد .
دکتر مهرنیا وظیفه امروز دانشگاه پیام نور را حفظ و تثبیت نیروهای علمی و اداری کنونی دانست و افزود : دانشگاه پیام نور با تمام توان، رسالت های آ موزشی ، پژوهشی و عمرانی خود را رصد کرده و در جهت ارتقای آن با برنامه ریزی و آینده نگری علمی پیش میرود .
ایشان با اشاره به اینکه در یک بازه زمانی توسعه کمی در دستور کار دانشگاه قرار داشت و یکی از ویژگی های توسعه کمی هم استفاده از اساتید مدعو در جریان آموزش و تدریس دانشگاه بود، گفت: امروز دستور کار جدی دانشگاه توسعه کیفی و ارتقای استانداردهای آموزشی است که در این راستا باید از پتانسیل و ظرفیت های علمی دانشگاه با محوریت اعضای هیات علمی استفاده حداکثری شود که این خود مصداق ارتقای کیفی آموزشی است .
وی با تاکید بر اینکه عملکرد دانشگاه مورد ارزیابی و رصد وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است گفت: استفاده از دانسته های اعضای هیات علمی به جهت کیفیت آموزشی و پژوهشی ، وجاهت قانونی و علمی را برای دانشگاه به ارمغان آورده و بسیار پسندیده است که آمار تدریس این عزیزان در دانشگاه تا حد مطلوبی بالا باشد .
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین ، با تاکید بر اینکه دانشگاه باید در جهت حفظ شاکله اصلی و علمی خود بکوشد تصریح کرد: با برنامه ریزی مناسب ، اصلاح برنامه ریزی های درسی مراکز، حضور پر رنگ در سامانه فضای مجازی و استفاده از ظرفیت هیات علمی دانشگاه در مباحث تدریس و امور پژوهشی باید در جایگاه واقعی خود در ارزیابی ها و رتبه بندی های علمی قرار بگیریم .
دکتر مهرنیا با منحصر به فرد دانستن بعضی مواردآموزشی در دانشگاه پیام نور، ادامه داد: دانشگاه پیام نور متولی آموزش مجازی در کشور بوده و زمانیکه دیگر دانشگاهها در تدریس با پاورپوینت های استاندارد حرکتی نداشته اند ، دانشگاه پیام نور سرمایه گذاری خوبی در این زمینه ها کرده و بسیاری از درسها را به این شیوه تدریس نموده و امروز افتخار دارد در راستای ارتقای آموزش الکترونیکی برای اولین بار سامانه Mobile Book را در اختیار دانشجو قرار داده و داده های علمی را در setup box دانشجو طراحی نماید و با ارائه تسهیلات شهریه، اخذ این برنامه های الکترونیکی را برای دانشجو هموار سازد .
ایشان رسالت کلی دانشگاه پیام نور را توسعه آموزش در فضای مجازی دانست و تصریح کرد : تمام اعضای هیات علمی دانشگاه با تمام توان در تولید محتوای الکترونیکی ورود پیدا نمایند، چراکه این ایده از سوی دانشگاه پیام نور در وزارت علوم نهادینه شده و نهایتاً منجر به ارتقای کیفی سازی آموزش خواهد شد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین در بخش پایانی سخنان خود ، حضور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه را بسیار ارزشمند ارزیابی کرده و گفت : با وجود این نهاد اتفاقات مبارکی در دانشگاه آغاز شده که به نفع مجموعه دانشگاهیان پیام نور استان قزوین خواهد بود . ایشان تاکید کرد: باید فضایی را ایجاد نمائیم که کارکنان و دانشجویان در آن محیط احساس آرامش نموده و با درایت و سعه صدر نگاهی مبتنی بر عزت و تکریم ارباب رجوع به مجموعه داشته باشیم .
در ادامه این گردهمایی حجت الاسلام و المسلمین محبی مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان قزوین نیز ضمن تسلیت ایام شهادت امام محمد باقر علیه السلام، وجود این گردهمایی ها را بسیار مغتنم و ضروری دانسته و افزود: در جریان این هم اندیشی ها وظایف مجموعه اساتید و اعضای هیات علمی در مقابل حدود ۱۱۰۰۰ دانشجوی این دانشگاه تبیین شده و نوع عملکرد ما در این قبال تعیین میگردد .

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ