دکتر صالح امین پور بعنوان دبیر شورای نخبگان و سرآمدان شهرستان سقز منصوب شد .

.

در نشست هسته مرکزی شورای نخبگان و سرآمدان شهرستان سقز دکتر صالح امین پور استادیار تاریخ و معاون دانشگاه پیام نور سقز به عنوان دبیر این شورا انتخاب شد

در این نشست که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، مهندس محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نقش آفرینی بیشتر نخبگان را بسترساز توسعه دانست و بر تشکیل کارگروه های تخصصی و برنامه محوری دبیرخانه شورای نخبگان و سرآمدان سقز در امورات توسعه و مشورت دهی به مسئولان تاکید کرد

سپس مهندس علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه شهرستان سقز بر ارائه راهکارهای مناسب از سوی نخبگان جهت جذب سرمایه گذاری و توسعه شهرستان شد.

در ادامه و پس از بحث و تبادل نظر، دکتر صالح امین پور بعنوان دبیر هسته مرکزی شورای نخبگان و سرآمدان شهرستان سقز انتخاب شد. نامبرده استادیار تاریخ و معاون دانشگاه پیام نور سقز می باشد.

گفتنی است دکتر امیر رشیدی، دکتر هیرش سلطان پناه، دکتر فتحی، دکتر صالح امین پور، دکتر ناصر رحیم پور، دکتر لیلا مروتی و مهندس حسن نژاد، همچنین فرماندار سقز، رئیس بنیاد نخبگان استان، مدیر آموزش و پرورش و رئیس یکی از دانشگاه های سقز (در حال حاضر دکتر کیوان شافعی) اعضای هسته مرکزی این شورا را تشکیل می دهند.

تشکیل بانک اطلاعات نخبگان، سیستم سازی برای استفاده بهینه از نظرات، تجربه، توانمندی و ایده های آنان، تعامل فعال بین مسئولان و نخبگان، ترسیم نقشه راه توسعه، خلاقیت و جلب مشارکت عمومی در امر توسعه، توسعه فرهنگ کارآفرینی، ایجاد همبستگی اجتماعی و… از جمله اهداف موردنظر برای تشکیل شورای سرآمدان شهرستان هاست.

 

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ