توسعه مراکز بین الملل در دانشگاه پیام نور/ جذب دانشجو در مرکز آموزش زبان فارسی

.

رئیس دانشگاه پیام نور در نشست معاونان آموزشی دانشگاه های پیام نوراستانی گفت: با توجه به کاهش جمعیت دانش آموزی و به دنبال آن کاهش جمعیت دانشجویی باید پتانسیل و  توانمندی های  دانشگاه پیام نور  را عرضه کنیم تا داوطلبان ضمن اطلاع از کیفیت مناسب این دانشگاه بدون دغدغه خاطر به این دانشگاه وارد و مشغول به تحصیل شوند .
دکتر رستمی با اشاره به سیستم متمرکز آزمون در دانشگاه پیام نور گفت : دانشگاه پیام نور با استفاده از این سیستم آ متمرکز توانسته در تربیت فار غ التحصیلان باسواد موفق باشد،آمار بالای قبولی فارغ التحصیلان در مقاطع تحصیلات تکمیلی از افتخارات این دانشگاه است .
وی با اشاره به نظام آموزشی دانشگاه پیام نور به صورت نیمه حضوری و مبتنی بر فناوری اطلاعات بر حضور اساتید و ارتباط موثر با دانشجو تأکید و عنوان کرد :برگزاری کلاس درس با بهترین کیفیت مدنظر حوزه آموزش این دانشگاه است و در این راستا باید از فناوریهای نوین آموزشی بهره گرفت.
دکتر رستمی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در ۶۴ مرکز بین المللی فعالیت می کنند گفت توسعه مراکز بین الملل می تواند افزایش دانشجو برای دانشگاه را به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی در این دانشگاه گفت: با توجه به برنامه ششم توسعه و پیش بینی ورود ۷۵ هزار دانشجو به ایران می توانیم تعداد قابل توجهی را در این مرکز با توجه به امکانات و توانمندی های آن جذب کنیم.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به تفاهم نامه مشترک با مرکز آموزش مدیریت دولتی گفت: دانشگاه پیام نور با توجه به ظرفیت های متنوع و گستردگی در تمام کشور، توان برگزاری آموزش های کوتاه و ضمن خدمت کاکنان همه نهادها را داراست و در این زمینه دانشگاه آمادگی همکاری با سایر سازمانها را دارد و مدیران استانی باید در این خصوص همکاری لازم را با استانداریها پیرو هماهنگی قبلی داشته باشند تا این دانشگاه متولی آموزشهای  مذکور باشد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ