جشنواره حرکت دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی در بخش نمایشگاهی از تاریخ ۲ شهریور ماه همزمان با آغاز هفته دولت به مدت ۱۰ روز در محل ساختمان مهمانسرای دانشگاه برگزار شد.

.

این جشنواره که به همت مرکز کارآفرینی این دانشگاه و با همکاری و تعامل انجمن های علمی دانشجویان استان، مرکز مشاوره و کارآفرینی ایده پردازان شرق، دانشکده سپیده کاشانی، امور بانوان استانداری، فنی و حرفه ای، شهرداری و همچنین مساعدت نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در راستای تحقق شعار سال مبتنی بر "اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل" برگزار شد؛ با ایجاد فضای تعاملی و حمایت از ایده های خلاق و نوآورانه دانشجویان و کمک به دانشجویان فعال و کارآفرین با عنوان جشنواره کسب و کار های خانگی به مدت ۱۰ روز فعالیت نمود. این جشنواره از تاریخ ۲/۶/۹۵ آغاز و به دلیل استقبال بی‌نظیر تا ۱۲ شهریورماه تمدید شد.
در این جشنواره ۲۰ غرفه از حرفه های مختلف اعم از چرم، نمد، معرق، رودوزی، پوشاک سنتی و مزه های سنتی بیرجند، پرورش زالو و … به نمایش گذاشته شده است.
در هر غرفه علاوه بر ارائه و فروش محصولات، آموزش و مشاوره شغلی مربوط به همان حرفه صورت گرفت.
همزمان با این نمایشگاه، کارگاه های آموزشی مشاوره شغلی، کارآفرینی و معرفی مشاغل خانگی در محل نیز برگزار شد.
جشنواره کسب و کارهای خانگی با هدف معرفی فرصت های شغلی با سرمایه کم و آشنایی دانشجویان با روش های کارآفرینی، تولید و ورود به بازار کار برگزار شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ