دانشگاه پیام نور تنها دانشگاه تخصصی – الکترونیکی و آموزش مبتنی بر رسانه می‌باشد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، در راستای توانمند سازی و ترغیب اعضای هیات علمی به منظور تولید و ضرورت محتواهای الکترونیکی، چهارمین کارگاه آموزشی تولید محتوای الکترونیکی با حضور۴۰ تن از اعضای هیات علمی از استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان توسط دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای دانشگاه در استان سیستان و بلوچستان _ مرکز خاش برگزار شد.

دکتر فراهانی در این کارگاه با اشاره به توانمندیهای دانشگاه پیام نور گفت : آیین نامه فعالیت های علمی دانشگاه از مترقی ترین آیین نامه ها در میان دانشگاه هاست همچنین حدود ۳۰ فعالیت برای عضو هیأت علمی درنظر گرفته شده که باید از این ظرفیت ها استفاده کنند.
فراهانی عنوان کرد: امیدواریم همه حاضرین جلسه در تولید ۲۰۰۰ عن
وان درسی که همکاران سازمان مرکزی در تولید محتوا دارند ، نقش داشته باشند.
وی افزود : دوره های اموزش های آزاد هم باید جزء فعالیت ها و وظایف اعضای هیأت علمی باشد.
وی اذعان داشت : یکی از وظایف دانشگاه ها این است که ظرفیت کاری متنوع تری برای اعضای هیأت علمی فراهم آورد .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در ادامه خطاب به اعضای هیأت علمی ،تاکید کرد : انتظار داریم اعضای هیأت علمی توجه خاصی به تولید محتوا و بخصوص تولید محتوای الکترونیکی داشته باشند.
وی در پایان گفت : یکی از برنامه های مهم دانشگاه پیام نور، تقویت زیرساخت های الکترونیکی دانشگاه است همچنین دانشگاه مکلف شده در سال ۹۵ حدود ۲۲ میلیارد جهت تولید محتوای الکترونیکی هزینه کند.
در ادامه دکتر علیزاده مدیرکل دفتر آموزش های آزاد و چند رسانه ای دانشگاه عنوان داشت : مجموعه آموزش های ازاد و چند رسانه ای دارای سه بخش اداره آموزش های الکترونیکی، ازاد و تولید محتوا می باشد.
وی افزود :آموزش های الکترونیکی صرفا برای دروس و رشته هایی که مجوز الکترونیکی دارند قابل ارائه است.
دکتر علیزاده خاطر نشان کرد: امیدواریم با توسعه اموزش الکترونیکی مخاطبانی که می توانند و نیاز دارند از این بستر استفاده کنند .
این مسئول اظهار داشت : تدریس در آموزش الکترونیکی را در اختیار اعضای علمی قرار داده ایم همچنین لازم به ذکر است که دوره اموزش های ازاد مطابق با دوره های کاردانی و یا کارشناسی نمی باشند، بلکه این دوره ها با یک سرفصل مجزا و منابع مشخص تعریف می شود و اساتید می توانند دوره های خاص را به صورت محلی و بومی برگزار نمایند.
وی تاکید کرد : اعضای هیأت علمی میتوانند با استفاده از تولید محتوا تا ۵ واحد از موظفی خود را با این دوره ها تکمیل کنند .
وی تصریح کرد: برای تکمیل موظفی اعضای هیأت علمی در آیین نامه جدید که به زودی توسط دکتر فراهانی برای اعضای هیأت علمی ابلاغ خواهد شد، راه های مختلفی دیده شده و اگر عضو هیأت علمی ۵۰ درصد موظفی خود را تکمیل کند، ۵۰ درصد باقی مانده را می تواند توسط دوره های آموزش ازاد، فعالیت های پژوهشی و فعالیت های تولید محتوا تکمیل کند.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ