مراسم گرامیداشت دانشجوی شهید مدافع حرم دانشگاه پیام نور مشهد

.

مراسم گرامیداشت شهادت محمد اسدی، شهید مدافع حرم و دانشجوی بسیجی دانشگاه پیام نور مشهد بر گزار شد.
آیت الله علم الهدی در مراسم گرامیداشت شهید محمد اسدی، دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نور مشهد و دبیر انجمن های علمی-دانشجویی دانشگاه اظهار داشت: اگرچه واژه «مدافع حرم»، کلمه‌ای است که به‌تازگی در گنجینه لغات ادبیات انقلاب اسلامی اضافه‌شده و تنها در جبهه‌های دفاع خارج از مرزها هم‌معنا و مفهوم یافته است، اما عمق و محتوای معنای این لغت هیچ دست‌کمی از شهادت در جبهه‌های دفاع مستقیم از کشور ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: امروزه شهدای مدافع حرم در شرایطی به میدان دفاع از اسلام و آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌شتابند که فشارهای فرهنگی ناشی از جنگ نرم، توانایی به انحراف کشاندن هر جوانی را دارد و گاه فردی با چند کلیک ساده می‌تواند به عمق دره‌های انحطاط و گناه سقوط کند. اما در این شرایط، جوانان مسلمان و مؤمنی همچون شهید اسدی‌ها نه‌تنها اسیر دام‌های قدرت رسانه‌ای دشمنان قرار نمی‌گیرند، بلکه راه‌ها پیموده، مرزها درنوردیده و سینه خود را آماج گلوله‌های دشمنان اسلام و انقلاب، ـ درجایی بسیار دور از وطن خود ـ قرار می‌دهند.
امام‌جمعه مشهد تصریح کرد: در وضعیت کنونی، ارزش و جایگاه شهدای مدافع حرم کمتر از شهدای دفاع مقدس هشت‌ساله نیست و هر مؤمن مخلصی که خون خود را درراه پاسداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب و در دفاع از حریم اهل‌بیت (ع) بر زمین جاری ساخته، فارغ از اینکه چه ملیتی دارد، عزیز، ارزشمند و الگویی برای جامعه ماست.
دکتر داوریار رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی نیز از برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم دانشگاه پیام نور با همکاری بنیاد شهید انقلاب اسلامی در نیمه دوم سال جاری خبرداد.
گفتنی است، مراسم گرامیداشت دانشجوی شهید مدافع حرم با حضور آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مردم مشهد، دکتر داوریار رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و مردم شهید پرور در مسجد الزهرا (س) برگزار شد.

منبع مطلب
0

ارسال پاسخ